10 идеи за здрави подароци

10 идеи за здрави подароци

Ние сме во период од годината кога подарокот станува протагонист. Живееме во дигитална ера, полна со брзи трансформации и нашите навики на ова поле се исто така трансформирани. Продажбата on-line се наметнува експоненцијално при донесувањето на одлуката да купиме подарок за другите или да си го пружиме задоволството да си го подариме себеси.

Пред традиционалните божиќни датуми и трите кралеви, онлајн бизнисите вршат најдобрите попусти во годината со Црн петок дека ќе дојде следниот 25-ти ноември. Со него започнува божиќната сезона на шопинг и многу корисници ги унапредуваат купувањата за да заштедат неколку евра.

Велат дека здравјето не се купува, но можеме да придонесеме за негово одржување. Давањето здравје е најдоброто нешто што можеме да го направиме за другите. Така избравме 10 идеи за здрави подароци што не треба да недостасува од вашата листа на преференци.

масажа со женска перница

Список на 10 идеи за здрави подароци

1- перница за масажа. Идеален за ублажување на болки во грлото на матката и намалување на стресот. Може да биде корисен и за грбот и вратот, но ги релаксира и ублажува болките во другите делови од телото како што се стапалата, телињата или стомакот.

2- ултразвучна шпатула за лице.  Тоа е идеален подарок за нега на кожата. Совршен за жени, но со сè пораспространета употреба и кај мажите. Ефективен, модерен и лесен за употреба метод. Ултразвучната шпатула длабински ја чисти кожата, ги спречува митесерите и ги отстранува фините брчки без да мора да одите во салон за убавина.

3- На есенцијални масла. Есенциите или есенцијалните масла се комбинирана мешавина од ароматични материи одговорни за мирисите на цвеќето. Тие ја формираат основата на ароматерапијата така што Тие се широко користени во парфимеријата и козметиката, поради што стануваат идеален подарок за овој Божиќ.

4- Некои основни тегови. Сигурно имате некој во семејството кој вежба фитнес или се занимава со некој друг спорт за да остане во форма. тегови за изведување вежбајте дома Тие ќе бидат совршен подарок за него или неа.

5- Еден држач за лаптоп Со порастот на работата на далечина, одржувањето на правилното држење на телото е од суштинско значење, па затоа со овој подарок ќе помогнете да се подобри ергономијата и здравјето на личноста. Тие ќе ви бидат благодарни.

6- Еден педометар. Нема подобар поттик да водите здрав живот, пешачењето по еден час секој ден ви помага да останете фит и е подарок за здравјето на примачот.

7- Еден релаксирачка масажа. Нема ништо подобро да го опуштите партнерот или некој член од семејството. Нематеријалните подароци се најмалку чести, но најценети.

8- Еден Книга со здрави рецепти За готвачите или за почеток во светот на готвењето, тоа е секогаш корисен подарок.

9- Еден спа сесија. Покрај тоа што е здрава опција за телото, може да работи како метод за релаксација и има предност што може да уживате во тоа на овие или на други состаноци.

10 - Еден процесор за храна. Грижата за храната е една од основните облици на здравје. Брзо и лесно сечкање, сечење, сечкање или пирење на речиси секоја храна се некои од функциите што ќе го направат вашиот подарок најздрав.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.