Што е сурими и од што е направен?

 Прехранбената индустрија постојано се стреми да понуди храна што ја збогатува нашата исхрана на секој начин. Полиците на супермаркетите имаат атрактивни нови производи, некои од други географски широчини. На пример, соја, киноа или сурими Тие ја надополнуваат нашата фантастична медитеранска исхрана со нивните здрави својства. Способноста да ги откриеме овие и други намирници и да ги вклучиме во нашата рутина го прави нашето мени поразновидно и избалансирано во однос на хранливите материи. Во топлината на шпоретот се раѓаат некои прашања кои имаат целосен легитимитет: Што е сурими и од што е направен?

Што е сурими

Генерално, ние сме се поотворени да пробаме нови вкусови. Од друга страна, малкумина потрошувачи сè уште не ги земаат предвид придобивките од храната што ја јадат. Поради овие причини, кога се раѓа нов производ и станува сè повидлив, често се поставуваат прашања во врска со неговите хранливи својства. И покрај тоа што е со нас неколку децении, прашањето што е сурими уште отворен. За многу луѓе тоа е веќе вообичаен производ, видлив во јадењата како нашите како салатата од морска храна или апетитните раженчиња од баскиската кујна. За други, тоа е производ кој продолжува да се истакнува по својата новина за разлика од типичните состојки на традиционалната шпанска кујна.

Како и со сирењето Манчего или ибериската шунка во нашата гастрономска култура, сурими е традиционален производ од другата страна на нашиот свет. Неговото потекло на предците е закотвено во времето, кога се појавило како начин за зачувување на рибите. Како што покажуваат звучните квалитети на неговото име, неговото потекло е во Јапонија, пред околу илјада години а значењето на неговиот поим е „мелено филе од риба“. Поради оваа причина, да се запрашаме што е сурими во земјата на изгрејсонцето е бесмислено, исто како што ни е да го правиме тоа на колбас од колбас или зеленчукови чорби со колбаси. Факт е дека сурими е присутен во секојдневните основни јапонски јадења како удон или суши.

Својства на сурими

За целосно да се расчисти мистеријата за тоа што е сурими, остануваат да се решат важни аспекти. Откако е создаден сурими во XNUMX век, јасно е дека храната, нејзините методи и технологија многу еволуирале. Особено во минатиот век, занаетчиското производство отстапи место на пософистицирани елаборации и со сите хигиенски гаранции. Сепак, техниката на правење сурими останува иста речиси 10 века подоцна. За да се добие квалитетен сурими, неопходно е да се користи многу свежа риба и од него изберете ги најдобрите: неговите шницли. Еден од најдобрите видови за ова е полокот од Алјаска, чии бедра се мелат откако ќе се исчистат за да се добие неговиот протеин. Познавањето на овие аспекти е од голем интерес кога се одговара што е сурими. Со искористување на филе на свежа риба, сурими е а одлична алтернатива на оваа храна која, како него, има свои придобивки.

Тогаш, ништо или речиси ништо не се променило во оваа храна. Велиме „речиси“ затоа што тоа го направиле условите под кои е направен. Во оваа смисла, сурими како оној на

Krissia® се прави на ниски температури во секое време за да се постигне највисок квалитет и свежина на протеинот. Сепак, секогаш е корисно да ги прочитате информациите за исхраната пред да купите кој било производ. На овој начин, Krissia® сурими барови не содржат конзерванси или вештачки бои па се одлучуваат за пастеризација како гаранција за безбедноста на храната. Овој метод е присутен во основните намирници како млекото и јогуртот и ни овозможува секогаш да имаме при рака сурими во нашиот фрижидер.

Сурими и протеини

Направен од најдобрите делови од рибата, сурими има голема достапност на протеини кои ги вклучува сите есенцијални амино киселини и се издвојуваат по нивните лесна асимилација и варење.

Препорачаната количина на риба според експертите за исхрана е помеѓу 3 и 4 порции неделно. Без да биде директна замена за него, туку здрава алтернатива за него, конзумирање сурими помага да се зголеми количината на дневни протеини И има други подеднакво важни придобивки. На сурими барови содржи и омега 3, некои есенцијални полинезаситени масни киселини за добро кардиоваскуларно здравје и витамин B12, присутна само во храната од животинско потекло, а тоа помага да се намали заморот и заморот. Други елементи присутни во сурими барови се минерали како што е селенот, важен за правилно функционирање на нашиот имунолошки систем.

Затоа, ако сакате да се храните добро и сте загрижени за вашата исхрана, сурими е одличен сојузник за комплетирање и збогатување на вашите јадења.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.