Црно-бели стилови за добредојде на доброто време

Црно-бел стил
Како сакаме секоја сезона да ве инспирира да создавате црно-бели тимови, комбинација што не разбира сезони, стилови или мода. Победничка комбинација со која е многу лесно да се создадат атрактивни комбинации.

Црно-белиот тандем е секогаш соодветен, дури и во најелегантните прилики; Се додека етикетата не кажува поинаку, се разбира. Големата разновидност на облека што ја наоѓаме во овие бои исто така ни олеснува да создаваме тимови и основни и трендови.

Барате црно-бел теренски изглед? Постојат парчиња што ни олеснуваат да создаваме разноврсни комбинации, лесни за прилагодување на различни околности во текот на денот. Црн костумНа пример, погоден е за создавање професионален изглед. Но, не само во овие околности ќе можете да го искористите тоа.

Црно-бел стил

Комбиниран со бела маица, костумот станува совршен избор за удобно уживање во нашиот секојдневен живот. Покрај тоа, можеме да ги искористиме секое од неговите парчиња одделно да се создадат повеќе лежерни тимови. Носете ја црната јакна над белите фармерки и комбинирајте ги панталоните со џемпер во риги, за да дадете неколку примери.

Црно-бел стил

Фармерките или чиносот се исто така одличен избор во овој период од годината. Изберете основни модели и комбинирајте ги со контрастни врвови кои додаваат шмек на тренд на вашите аутфити. Можеш да користиш надуени ракави, везови или трендовски отпечатоци за да се постигне тоа.

Говорејќи за трендовски отпечатоци ... сликите на Виши Тие ни дозволуваат да убиеме две птици со еден камен оваа сезона. Овој принт е тренд и затоа црно-белата облека со овој дезен е многубројна. Одете по фустан, комбинезон или блуза во стил на земја, во комбинација со бели панталони. И, ако сликите не се твоја работа, сврти се кон класика, точки или точки.

Дали сакате црно-бели тимови или повеќе сакате боја?

Слики - @harperandharley, @zinafashionvibe, @lanakashu, @bartabacmode, @anoukyve, @adelinebr, Сара Кристин, @chloecleroux


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.