Пролетни стилови во црно-бело

Пролетни стилови во црно-бело

Сега кога деновите стануваат подолги, а температурите се потопли нашите стилови почнуваат да се трансформираат срамежливо. Оние топли алишта кои се толку неопходни во зима се заменуваат со посветли, а темни тонови со други повесели со исклучок. А тоа е дека црното и белото сè уште се одличен предлог и во нашите пролетни комбинации.

црно-бел стајлинг Тие се безвременски облог. Вистински тренд е да ги тестираме оние што глумат на нашите слики, составени главно од облека за средна сезона и други типично летни, како што се кроп блузи!

Најлесната алтернатива за создавање пролетни тимови во црно-бело е да се комбинира црна долна облека и бела горна облека или обратно. Наједноставниот, но не и единствениот, бидејќи можете да се обложите на додатоци или палто за да го постигнете контрастот што го бараме.

Пролетни стилови во црно-бело

Креирајте ги вашите комбинации од..

Сигурен сум дека имате малку во вашиот плакар. панталони скроени со плис и повеќе или помалку лабава шема. Тоа е многу разноврсна облека што може да се прилагоди на различни околности и ситуации и во бело и во црно. Комбинирајте го со основен плетен џемпер за да постигнете опуштен стил и со кошула и блејзер за да постигнете поформална точка, комплетирајќи го вашиот изглед со штикли.

Пролетни стилови во црно-бело

Некои фармерки Тие се исто така одлична почетна точка за создавање црно-бели пролетни изгледи. Во комбинација со маица и контрастен блејзер, тие се одличен облог за секој ден. Барате тренд комбинација? Заборавете на маицата и заменете ја со кроп топ. Во двата случаи, завршете го вашиот стил со чевли со ниска или средна потпетица за удобно движење.

на црно миди здолниште а бел кроп топ со долги ракави ќе ви даде женствен и модерен шмек. И ако она што го сакате е да уживате во слободното време со максимална удобност, не двоумете се! Изберете пар црни спортски панталони, бел дуксер и соодветни маици.

Дали ви се допаѓаат овие црно-бели пролетни изгледи или преферирате целосни комбинации на бои?

Слики - @harperandharley, @whaelse, @mija_mija, @clairerose, @ceciliemoosgaard, @adelinerbr, @littleblackboots, @deborabrosa, @anoukyve


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.