Стилови во црно-бело за зима

Стилови во црно-бело

Црно и бело, комбинација која никогаш не пропаѓа и која се прилагодува на секоја од годишните времиња за да ни даде многу едноставен начин да креираме различни аутфити. И има малку за размислување при комбинирање на двете бои, што се цени прво наутро.

Кога не знаете што да облечете, вадењето црни панталони од плакарот и комбинирањето со соодветни или контрастни топови е секогаш одлична алтернатива. Оваа комбинација функционира и во емногу различни стилови, иако денес го фокусираме нашето внимание на оние од денот.

Стилови за секој ден

Излезете од вашиот плакар а црни панталони и плетен џемпер со валани врат со иста боја. Го сфативте? Комбинирајте ги со бела или комбинирана горна облека како оние прикажани на сликата подолу. Онаа што најмногу ви се допаѓа или со која се чувствувате најудобно.

Стилови во црно-бело

Ако температурата е пријатна, можеби ќе ви треба само блејзер или кратка црно-бела јакна со дезен. Ако ладното преса, наместо тоа, долго палто, јакна или крзнено палто тие ќе бидат подобра алтернатива. За да ги комплетирате вашите аутфити, ќе треба само да вградите додатоци во црна боја. Подготвени!

Стилови во црно-бело

Црните панталони можете да ги комбинирате и со а бела маица, кошула или џемпер за да се постигне поголем контраст. Во овие случаи, обложувајте се на панталони за облекување и носете чевли, чизми или црни маици инспирирани од машкиот врв за да го комплетирате вашиот изглед. А како топла облека? Изберете црн мантил или јакна, или блејзер или бело палто.

На стиловите во црно-бело можете да вметнете и парчиња екру и беж тонови да се здобијат со нијанси. Тие ќе ви помогнат да трансформирате стил за да не изгледа исто. Така можете да добиете со многу малку облека, бројни опции.

Слики - @clairerose, @thecarolinelin, @ lisa.olssons, @carolineblomst, @anoukyve, @mija_mija, @emswells, @_jessicaskye, @ 2moodstore


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.