Црвени бои со бургундски тонови за тренди коса

Бургундска коса

Секако ако кажеме црвени нијанси, ми паѓа на ум најмодерната коса со таа интензивна боја. Но, не е секогаш да, бидејќи во рамките на неговиот опсег, ќе најдеме нијанси за сите вкусови. Една од нив е таканаречената бургундска или бургундска боја. Тоа е темна боја на вино која има неколку различни нијанси.

Толку многу што може да се дефинира како боја што опфаќа потези од костен, но секогаш поминува низ оние што се близу до виолетовата. Секако, ако го наречеме црвено вино, на сите ни е јасно каква боја мислиме. Благодарение на него, можеме да го добиеме нашето коса имаат поинаква светлина. Што мислите за идејата ?.

Бидејќи можат да се направат многу комбинации, ние секогаш можеме да ја најдеме онаа што најдобро одговара на нашиот стил и на нашата коса. Можете да додадете парична казна фитили што ќе донесе светлина или ќе се одлучи за целосна нијанса. Без сомнение, кафеавата коса ќе има среќа, бидејќи тоа е боја која совршено се комбинира со неа и што ќе и даде многу повеќе живот.

Исто така, ако имате бледо лице и темни очи, тогаш овој тип на боја ќе ги истакне вашите карактеристики и ќе заслепите со неа. Ако, пак, имате тип на лице повеќе розова, имајте во предвид дека комбинацијата на темно кафеава боја и со нагласи во овој бургунд ќе биде совршена. Бидејќи најинтензивните црвени нема да ве фаворизираат.

Ако сакате да неутрализирате повеќе жолт тон на кожата, тогаш додадете малку лав во вашата црвена нијанса. Без сомнение, малку светло рефлекси тие ќе ја променат светлината на вашата кожа и ќе забележите совршена рамнотежа во неа. Не заборавајте да избегнувате многу темни бои. Како што можеме да видиме, тоа е пример за црвените бои кои најмногу нè фаворизираат, и за кожата и за косата. Совршена модна опција!

Слики: Pinterest, analisa-joy.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Војник dijo

  Имам средно лесна коса со црвеникав тон, треба да ја избелам за да ја обојам бургунд.

 2.   Марисела Маркез dijo

  Сакам црвено вино, како да го добијам, каква боја мешам?

 3.   лина аортегуи dijo

  Имам коса обоена во модри патлиџани во црвена боја, каква боја можам да применам? Ви благодарам

 4.   Мариела Перез dijo

  Здраво, не сакам коса од морков, сакам црвено вино, најтемно што има, како се вика или каков број? Благодарам

 5.   ЕСМЕРАЛДА ТОВАР dijo

  Имам пепел руса боја што стана зелена, бојата на кожата ми е бринета од розова боја, која боја на коса би ми ја фаворизирала и како ја подготвувам

 6.   ЕСМЕРАЛДА ТОВАР dijo

  Имам пепел руса боја што стана зелена, бојата на кожата ми е бринета од розова боја, која бојата на косата би ми ја фаворизирала и како ја подготвувам помага