'La Casa de Papel 5': Успехот на Нетфликс

Крај на хартиената куќа

Новата рата од „Куќа од хартија 5“На Нова сезона поделена на две. Ова е доста често кога серијата го достигнува својот конечен исход, како што изгледа. Но, во меѓувреме, Нетфликс повторно беше платформа на избор благодарение на успехот на оваа серија.

Иако како што добро знаеме, не се роди во него, туку го видовме за прв пат на Антена 3. Но, вистина е дека скокот на платформата направи милиони луѓе да пробаат и на тој начин да станат феномен внатре и надвор од нашите граници што навистина е. Дали веќе сте ги виделе првите 5 поглавја?

„La Casa de Papel 5“ поделена на два дела

Патувањето беше долго, со бројни учества и повремено горчливо збогување, како и секогаш. Но, стигнавме до петтата сезона на серија за која се чинеше дека има само една. Како што споменавме, неговите протагонисти во црвениот комбинезон и маската на Дали станаа одлични ликови внатре и надвор од нашата земја. Но, вистина е дека на секоја добра приказна исто така треба да и дојде крајот како што добро знаеме. Иако н us боли, вистина е дека тие заслужуваат крај со стил. Оттука На 3 септември, беа објавени првите 5 епизоди од сезоната 5, а другите 5 ќе пристигнат на Нетфликс на 3 декемвриНа Да, оваа година серијата ќе биде прекината.

Новата сезона на La Casa de Papel

Нема да правиме ниту спојлери затоа што тогаш веќе знаеме што се случува, па ќе кажеме само дека после последната епизода од четвртата сезона, петтата ни беше потребна што е можно поскоро. Вистина е дека во тоа време имаше многу теории за тоа дали четвртата ќе биде крајот. Но Тоа што оставивме толку многу рамки во воздухот можеби ни даде поим дека ќе дојде петтиот и пристигна.

Но, доаѓа во два гола и се чини дека Елекс Пина сакаше да придонесе за нешто повеќе што публиката не очекуваше. Бидејќи иако е поделена на две серии, точно е дека речиси нерешените парцели речиси ќе се направат во првиот дел. Покрај тоа, кога се објавени 10 поглавја во исто време, јавноста веќе знае или е јасна каде ќе почнат да се решаваат непознатите. Забележано е дека вториот дел од „La Casa de Papel 5“ повеќе се однесува на емоционалната рамнина на секој лик а со тоа може директно да се поврзе со збогум.

Премиера на La Casa de Papel

Дали ќе има иднина за La Casa de Papel?

Во овој момент, сите оние фанови кои не сакаат серијата да заврши, почнуваат да разгледуваат нови опции. Се зборуваше дека можеби некој лик ќе го преземе и можеби ќе има нова серија врз основа на тоа или можеби, години подоцна, ќе се вратиме на почетната точка како што се случи со многу други наслови што веќе ги знаеме. Во моментов, мора да се задоволиме со 10 епизоди, кои како што велиме се поделени на два дела.

Оваа сезона имаше покомплицирано снимање, поради кризата со коронавирус, а исто така, затоа што секое поглавје е долго по еден час, што значи дека е продолжено уште малку. Меѓу нејзините сценарија ја имаме Данска, како и Шпанија и ПортугалијаНа Ова е една од највозбудливите сезони во секој поглед. Бидејќи станува збор за ставање на групата, па дури и на The Professor речиси, до крајна граница. Во прилог на обложување на нови ликови и затворање што има за цел да биде завршниот допир. Тие сигурно ќе!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.