Прекрасни светло-кафеави бои за боја на коса

нијанса на костен

Боја за коса Браун тоа е идеална боја што изгледа добро кај скоро сите жени. Тоа е средна боја помеѓу светло и темно, тој е вистинскиот тон.

Во овој пост ви покажувам алтернативи во боја на кафеава коса што можете да ги изберете за да го промените вашиот изглед и да изгледате прекрасно цела година.

Чоколаден костен

Чоколаден костен

Оваа боја изгледа одлично кај жените со светла кожа, идеално да вклучува нагласи на косата или повеќе од две нијанси посветла или потемна.
Исто така, изгледа одлично кога се користи во моменти на светло-кафеава основа на коса.

Карамел костен

Карамел костен

Оваа боја на коса е богата и светла, обезбедува суптилна длабочина, давајќи natural многу природен допир на гривата.

Изгледа одлично за жени со светла кожа со коса не повеќе од две нијанси посветла или потемна.
Не е препорачливо да се бојадисува карамела на руса коса, најдобро е да отидете кај стилист за повторно да ја премачкате лесната коса пред да ја обоите.

Печен кафеав костен

Темно русокоса со светло-кафеави светла

Оваа боја е многу свежа, многу се користи за да се даде нов изглед на темно руса коса.
Womenените со средна ладна кожа изгледаат многу убаво со кафеаво кафеава боја, а косата која е за две нијанси потемна или посветла од оваа нијанса лесно ќе ја крене или затемни.

Зачинет костен

Зачинет костен

Оваа боја има додаток на допир на топол бакар, што дава оригиналност на светло-кафеава боја на коса.
Таа е идеална за средна тона кожа, но мора да се земе предвид дека црвените и портокаловите тонови први исчезнуваат, затоа се препорачува да користите шампон и регенератор за боја, што ја штити бојата од промена на бојата.

Браун чоколадо виолетова

Чоколадо кафеава со виолетови нагласи

Оваа боја на коса е повеќедимензионална затоа што се одликува со различни нијанси на светло-кафеава и се појавува пурпурно сина боја. Таа е соодветна нијанса за жени со среден тон на кожата.

Крем чоколаден костен

Чоколадо кафеава и кремасто русокоса

Многу женствена и романтична нијанса, многу ги омекнува одликите. Изгледа одлично кај жени со топол среден тен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.