Три типа на светилки за осветлување на вашата трпезарија

Светилки за осветлување на трпезаријата

Зарем не знаете како да ја осветлите вашата трпезарија? Постојат многу видови на светилки кои можете да ги користите за да обезбедите директна светлина на трпезариската маса и поради оваа причина донесувањето одлука може да биде огромно. За да ви биде полесно, во Bezzia денес со вас споделуваме три типа на светилки со кои не можете да погрешите.

Постојат три типа на тавански светилки за осветлување на вашата трпезарија со кои е тешко да не се среди и сите имаат една карактеристика: тие се привезоци. Изборот на едното или другото ќе зависи од стилот што го барате за декорирање на семеен простор како што е трпезаријата.

Зошто приврзоци? Затоа што бараме да ја доближиме светлината до масата за да биде осветлена. Утопично е да се мисли дека во повеќето домови тие ќе можат да висат исто како на сликите што ви ги прикажуваме. Повеќето од нас немаат толку високи тавани. Дополнително, потребно е да се почитува одредено растојание од масата до светилката за да не се мешаат како што ни се чини дека тоа би се случило со третата слика.

Висечки светилки за трпезаријата

светилка со краци

La светилки со повеќе краци Тие се одлична алтернатива за осветлување на трпезаријата. Вообичаено, тие се состојат од централна оска од која рацете заминуваат во различни насоки, така што ниту еден агол од масата не останува неосветлен.

Светилки за осветлување на трпезаријата со раце

Тие се светилки со многу личност и идеални за постигнување идеална комбинација во трпезаријата помеѓу општо светло и фокусно светло. Оние со зглобни раце Тие исто така ќе ви овозможат да го осветлите и другиот мебел како што е шкафот.

Во Bezzia сметаме дека тие се фантастичен предлог за украсување на секаков вид трпезарии. И тоа е дека на голема разновидност на ламби од овој тип овозможува да се прилагодат на многу различни простори. Ќе ги најдете со текстилни екрани, идеални за додавање традиционален допир во трпезаријата; со стаклени лалиња за да му се даде покласичен стил; или стил на балон да се постигне актуелна и модерна средина.

Поврзана статија:
Обложувајте се на стаклени ламби со глобус за осветлување на дневната соба

Индустриски инспирирани светилки за приврзоци

Откако светилките во индустриски стил ја вратија својата важност во светот на декорацијата, тие продолжија да бидат одлична алтернатива за осветлување и на кујнскиот остров и на трпезариската маса. И овие простори не мора да имаат индустриски стил за тоа.

Светилки во индустриски стил за трпезаријата

Иако поради нивната голема големина би било можно да се користи само една од овие светилки за осветлување на трпезаријата, тие ретко се наоѓаат сами. На групи од две или три светилки Почести се на правоаголни маси, а имаат и поголема украсна моќ.

Овие светилки обично се претставени со метални или мат облоги. Последниве во бои како црна, сива или камена боја во моментов се најпопуларни за украсување и рустикални и модерни трпезарии.

Одлична природна светилка

Природните материјали секогаш додаваат топлина во нашите домови. растителни влакна Моментално се тренд и во дизајнот на ентериер, па зошто да не ги вклучите во дизајнот на трпезаријата? Тоа можеме да го направиме преку столовите, но и со поставување на голема централна светилка на масата. Зарем не мислите дека изгледаат особено добро на мали тркалезни или правоаголни маси?

Голема светилка од природни материјали

Овие светилки не само што обезбедуваат многу топла светлина во просторијата, туку имаат тенденција да се рефлектираат благодарение на нивниот дизајн со плетенка. убави шари на ѕидот.  Висок е таванот? Осмели се со светилка од типот на ѕвонче. Ако, пак, таванот не е особено висок, одлучете се за позаоблен и порамен дизајн.

Ова се само три од многуте видови светилки што можете да ги користите за да ја осветлите вашата трпезарија. Сè може да се прилагоди, избирајќи го вистинскиот дизајн, во вашата трпезарија, но само вие можете да одлучите која ќе ја изберете. Проценувајќи го обликот на масата и нејзината големина, како и стилот на собата, сигурни сме дека ќе знаете изберете го вистинскиот. Најпрво, кој ви се допаѓа повеќе? Со која би сакале да ја украсите вашата трпезарија?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)