Трикови за здраво потемнување

Потемнете

Да добие кафеава боја на здрав начин и, исто така, за таа убава боја да трае, секогаш има низа чекори што можеме да ги следиме. Бидејќи работите во палатата одат бавно и во овој случај не може да биде поинаку. Значи, време е да ги набавите батериите, затоа што тогаш сè е во брзање.

Значи, да почнеме со нега на кожата, што е секогаш една од најосновните опции. Но, не само однадвор, туку и однатре ќе треба да избереме диета што ќе ни помогне да се видиме и да се чувствуваме потполно здрави. Дали сакате да го започнете вашиот процес сега?

Навлажнувајте ја кожата секој ден

Постојат низа чекори што треба да ги следиме до буквата. Затоа, едно од првите што мора да го истакнеме е ова. Потребна ви е целосно хидрирана кожа и за ова, потребна ви е крема која секогаш одговара на вашиот тип кожа. Без разлика дали имате сува или комбинирана кожа, ќе ја најдете најпогодната. Ако не се одлучите за ниту еден од нив, тогаш пробајте алое вера. Една од ingredientsвездените состојки и дека исто така ќе најдете креми со неа. Без сомнение, тоа ќе ви овозможи дополнителна мекост што ќе ја сакате и вашата кожа исто така. Запомнете дека најдобро е да го нанесувате откако ќе се истуширате секое утро и секоја вечер, пред да заспиете.

Трикови за потемнување

Никогаш не заборавајте за пилинг

Друг од виталните чекори за нашата кожа е ова. Е за направете добар пилинг по целото тело. Пред сè, пред да излезете на сонце, најдобро е да се збогувате со мртвите клетки и кожата брзо да се регенерира. Но запомнете дека истиот ден кога ќе го зафатите сонцето, не е препорачливо да се спроведе процесот, туку неколку дена пред тоа. Како што знаете, постојат специфични производи за продажба и ако не, можете да комбинирате малку хидратантна крема со шеќер или кафе. Потоа ќе се истуширате, нанесете ја омилената хидратантна крема и тоа е тоа.

Грижете се за вашата исхрана

Вистина е дека треба да го правите ова цела година и не само за да се стемни. Но, сепак ве потсетуваме дека треба да се обложувате на природна храна и секако, на оние што ја имаат Омега 3. Бидејќи овие ќе ја заштитат вашата кожа одвнатре во секоја клетка. Затоа, запомнете дека и рибата и сината или оревите се некои идеи кои имаат Омега 3 и кои не можете да ги пропуштите.

Крем за заштита од сонце

Започнете да се сончате, но природно

Под ова мислиме дека не мора да носите кои ракчиња, часови и часови изложување на сонце, но најдоброто нешто е да се обложите дека одите малку по малку. Не ја сфаќајте таа идеја дека колку повеќе сте на сонце еден ден, толку потемник ќе добиете. Бидејќи кожата мора да се навикне и подобро е да одите помалку време и да започнете да пешачите што е исто така еден од најдобрите начини за пречек на сонцето.

Секогаш креми за сонце за да потемните

Друга апсурдна идеја што постои е дека ако ставите многу крем, не добивате убава бринета. Но, ништо подалеку од реалноста. Потребни ни се креми за сонце за да ја заштитиме нашата кожа. Тие се од суштинско значење за да се избегнат изгореници. Затоа, мора да го надополнуваме од време на време, да се бањаме од време на време и да избегнуваме врвни часови за да се сончаме. Со овие чекори, вашата бринета ќе пристигне кога најмалку очекувате.

Самопотемувачи

Вистина е дека понекогаш не знаеме како да избереме добро и применуваат самопотемнувачи ние се обоени. Оттука, треба да избереме добро и секогаш ќе се обложуваме на најприродните. Ние мора да ги нанесеме со лесна масажа, истегнувајќи ја кожата што е можно повеќе. Таа е една од најдобрите идеи да се искористи сега, пред топлината и интензивното сонце да започнат да потемнуваат. Дали ќе ги следите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.