Трикови за ажурирање на бањата без работа

Обновете ја бањата

Дали сакате да ја ажурирате бањата без да работите? Па, покрај тоа што ќе можете лесно да го направите, нема да треба да плаќате за стручна помош, ниту пак ќе треба да направите голема инвестиција од пари. Денес постојат секакви видови брзи и ефтини опции за да го направите овој вид експресно реновирање.

Значи, ако живеете во изнајмен стан и не можете да направите голема трансформација или не сакате да започнете со работа, овие идеи се за вас. Откријте како можете да ја ажурирате бањата без никакви работи за само еден викенд и со свои раце. Дали си спремен? Забележете ги овие идеи со кои ќе го откриете задоволството да го реновирате вашиот дом себе и со малку средства.

Ажурирајте ја бањата без работи

Реформирајте ја бањата

Ако живеете во стар кат, плочките во бањата може да се датирани, со граници и модели кои немаат никаква врска со вашиот сегашен вкус. Проблемот е во тоа менувањето на плочките е важна работа, што бара услуги од професионалец, што несомнено ја зголемува цената. Добрата вест е дека денес постојат многу поевтини и ефективни опции со кои може да се обноват плочките.

Една таква опција е лесна за употреба, лесна за наоѓање боја за плочки. Само следете ги чекорите на производителот и нанесете ги слоевите лесно и трпеливо. Друга брза и ефтина опција се винил налепници кои имитираат плочкиНа Можете да ги користите дури и во областа на кадата, тие се отпорни, лесни за чистење и изгледаат одлично насекаде.

Што се однесува до декорацијата на wallsидовите на бањата, еден од најновите трендови е позадина. Изберете еден од wallsидовите на бањата, еден од важните затоа што ќе биде оној што ќе го привлече целото внимание. На пример, theидот на мијалникот. Користете специфична позадина за бања, бидејќи се отпорни на влага. За чистење, ќе треба да избришете влажна крпа.

Почвата

Сликање плочки за бања

Подот на бањата се влошува со текот на годините, го губи својот сјај, а зглобовите на плочките се затемнуваат. Едно решение е да се направи темелно чистење на споеви на плочкиНа Но, ако не сакате да правите мачна работа, можете да го поправите со поставување винилни подни плочкиНа Постојат безброј модели и дизајни за сите вкусови, тие се ефтини и лесни за инсталирање.

Мебелот за бањи исто така е лесно да се реновира без потреба да инвестирате во скап нов мебел. Општо земено, мебелот за бањи е направен од сјаен меламин, кој, како нов, е многу сјаен, но со текот на времето, се влошува околу аглите. За да го обновите мебелот, прво треба да ја поправите штетата користејќи силно лепило. Бојата нема да биде лесна за нанесување, па можете да користите леплив винил кој е полесен и поотпорен во овие случаи.

Декоративни елементи за ажурирање на бањата

Осмелете се да користите различни елементи во бањата, како што се природни растенија, бидејќи тие овозможуваат допир на живот во просторија која е нормално многу студена и со малку живот. Можете исто така да создадете забавни и оригинални рециклирани светилки со кои ќе ја ажурирате бањата со малку пари. И да завршам, додадете неколку декоративни допири создадени од себе, како што се украсни тегли за четки за заби или шминка. Некои хеклани корпи направени од крпа или практичен тепих за да излезете од туш.

Поентата е дека со малку материјали и малку време можете целосно да ги промените просториите во вашата куќа. Бидејќи да се биде удобен, среќен и лесен дома е од суштинско значење за да уживате во благосостојбата на секој дом. Да се ​​има изнајмен стан или да има мал буџет не е изговор да живееш во место што не те претставува. Особено денес каде што понудите се толку широки и разновидни што секој може да ги однесе дома. Погледнете ја вашата бања, изберете од каде сакате да започнете и уживајте во процесот на промена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.