Перм за трепки: С Everything што треба да знаете

Перм за трепки

Трепките исто така мора секогаш да се грижат за нив, бидејќи тие ќе ни дадат повеќе израз на лицето и затоа што тоа е основен дел од него. Затоа, во рамките на третманите што ќе ги најдеме за нив, го имаме трајни трепкиНа Веројатно досега сте слушнале многу за неа.

Па, сега ќе ги расчистиме сите сомнежи што секогаш се создаваат околу него. Бидејќи ако сакате добијте речиси бесконечен изглед благодарение на трепките, тогаш сте на вистинското место. Сигурно ќе импресионирате каде и да одите со таков посебен стил.

Што е перм за трепки?

Можеме да кажеме дека трепката за трепки е третман што ќе се витка. Вистина е дека нема да ги гледаме со бранови, но се вика виткање бидејќи многу повеќе го означува изгледот со закривен ефект. Навистина конечниот ефект е што ќе забележиме како трепките се многу подолги.На За ова, потребен ви е еден вид гел што ќе го поправи процесот, како и curlers или ролки. Сето ова е посебно за оваа област, се разбира. Така, резултатот ќе биде долги и поприродни трепки, многу подолго. Значи, како што споменавме на почетокот, тоа ќе ви го смести погледот многу повеќе и ќе уживате во сензуална завршница.

Подигање или трајни трепки

Колку долго трајни трепките?

Вистината е дека станува збор за третман кој се изведува за околу еден час, но потоа ќе трае долго. Затоа што можеме да поминеме околу 3 месеци носејќи го резултатот од пермот на трепкитеНа Вистина е дека за ова време ќе се појават нови јазичиња. Така, резултатот може малку да се разликува, бидејќи некои ќе бидат извиткани, а новите не се. Значи, по неколку месеци препорачливо е да се вратите во вашиот центар за убавина за да му дадете нова рака. Веќе знаете дека откако третманот ќе се примени, резултатите се гледаат веднаш, така што уште еднаш ќе уживате во тој импресивен изглед што толку многу ви се допаѓа.

Која е разликата помеѓу кревање и постојани трепки

Ние веќе рековме дека трепката за трепки е третман за нивно виткање. Она што го прави како резултат имаме едно од тие изгледа наречен XXLНа Ако веќе имате долги трепки, тоа ќе биде совршено за вас, бидејќи можете да му дадете уште поголема форма и резултатот ќе биде тотално природен.

Третман на трепки

Се разбира кога зборуваме за кревање трепки ние се однесуваме на третман за луѓе кои имаат малку пократки трепки. Бидејќи овој процес ги прави да се истегнуваат, но од коренскиот дел, што исто така ни го остава тој ефект на долги трепки. Така, перм ќе им даде малку заоблен финиш и лифтот ќе ги испружи целосно. Процесот е исто така различен, бидејќи во перм беа потребни виткачи и гел за фиксирање, но при кревање, трепките се одвојуваат, почнувајќи од основата што се става во пределот на очните капаци.

Значи, можеме да го кажеме тоа сите тие се диференцирани третмани, што можете да го пробате во двата случаи, бидејќи мора да откриете што навистина ви треба или што најмногу ви се допаѓа. Затоа, не мора да биде одредено за вас. Можете да одберете да се занесете од двајцата за да видите кој е оној што има најдобар резултат на вашето лице. Од тоа, она што треба да направите е да нанесете некој вид хидратација на трепките за да се грижите за процесот, како што е капка масла, нема да ви треба маскарата бидејќи вашиот изглед ќе биде убав сам по себе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.