Топол и удобен изглед за најстудените денови

Топол и удобен изглед

Оваа недела многумина од нас страдаат од ниските зимски температури. И за да се соочиме со нив, моравме да извадиме ракавици, шалови и капи од плакарот; додатоци кои до сега не ни беа потребни. создадовме вака жежок и удобен изглед за најстудените денови како оние што ви ги прикажуваме.

кога ладното пресување а снегот или дождот се чини дека го комплетираат типично зимско сценарио, она што најмногу сакаме е да носиме нешто што не само што нè загрева, туку е и удобно за да можеме безбедно да се движиме. Прибегнавме кон волнени панталони, џемпери со висок вратЧизмите со ниски потпетици...

Основи за студ

на волна, кашмир и трикотажа тие стануваат големи сојузници за да се соочат со најстудените денови во годината. А тандемот составен од панталони, џемпер и долго палто, најпопуларен, иако секогаш има исклучоци.

Топол и удобен изглед

Во овие студени денови, аксесоарите заземаат исто толку важност како и самата облека. Капите и беретките ни помагаат да ја задржиме главата топла, иако се XXL марами и шалови комплементот што се чини дека никој не го заборава. Во светли бои се доста тренд.

Топол и удобен изглед

Ако зборуваме за обувки, ниските чизми тие делат важност со оние со средни потпетици. Првите се фаворитите во дождливите, град или снежните денови, кога лизгавите подови ве повикуваат да се обложите на ниски чевли и гумени ѓонови. Но, вторите не исчезнуваат, особено во одредени професионални средини.

Има и други додатоци кои не се гледаат но се. На волнени или термо чорапи, на пример, дека ниските или чизмите ни помагаат да ги задржиме стапалата топли. Или дебели хулахопки, совршени во комбинација со долг плетен фустан, на пример, и високи чизми.

Дали добро се справувате со студените денови? Дали сакавте да ја извадите целата тешка артилерија од плакарот за да создадете жешки и удобен изглед како овие?

Слики - @zinafashionvibe, @emswells, @patriciawirschke, @darjabarannik, @tsangtastic, @solenelara, @indy.mood, @brunechocolat


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.