Темно пепел русокоса, повторно во мода

Боење на косата со пепел во русокоса

Многу жени кога сакаат кога ја бојат косата бараат да се истакнат и да изберат впечатливи бои како платина руса, силно црвена или поагресивна боја како сина или зелена. Но, тоа не е секогаш така, она што е важно кај жената е тоа што таа се чувствува убаво со бојата на косата што ја избира и, пред сè, што одговара на нејзината физичка форма. Дали сте размислувале за пепел русокоса?

Оваа боја на коса имаше време што почна да се застарува, бидејќи се чинеше здодевно, но реалноста е дека е одлична боја како и секоја друга што можете да ја изберете на фризер. Она што е важно е да видите дека ќе изгледате добро со физичката форма и начинот на постоење. Треба да изгледате убаво!

Пепел русокоса

Девојче со пепел руса коса

Темно пепел русокоса е нијанса на коса која завладеа голема доминација овие денови, и дефинитивно е во мода. Се користи редовно за да се создадат различни нијанси на косата, избегнувајќи црвеникава или жолта сенка. Карактеристичните нагласи и сенки на руса коса од темна пепел се оние што ја прават да изгледа толку особено. Тоа е боја на коса со која жената во исто време изгледа самоуверено, свежо, неконвенционално и конзервативно.

Зошто да изберете русокоса од пепел

Главната причина за избор на темно-пепел русокоса боја (како и секоја друга боја на коса од пепел) е тоа што не ви се допаѓаат боите со златна боја, како што се портокаловата или жолтата нијанса на некои бои.. Вие во основа не ја сакате вашата коса во топла сенка, бидејќи не одговара на бојата на очите или тонот на кожата.

Треба да се напомене дека нијансата на пепел не е исклучива на русави тонови на коса, таа може да биде и во костен, црна и темно кафеава боја.

Руса коса од темна пепел изгледа многу подобро кај русокосите жени Со свежи тонови на кожа или блед тен, и надополнувајќи го изгледот со металик розови сенки, резултатот е застрашувачки.

Некои брендови на темно-пепел руса бои

Треба да се напомене дека LO'real Preferance 7A е идеален за жени со свеж тон на кожата и е особено корисен за оние со премногу црвени тонови на косата бидејќи одлично ја неутрализира.

Од друга страна, бојата на Гарниер Бел во боја од Ease 7.1 Natural Blonde Dark Blonde нуди поприроден резултат и обезбедува најголемо покритие на сивата коса.

Совети кога користите руса руса пепел

Познати личности со пепел руса коса

Осветлувајќи ја косата за да постигнете темна русокоса руса, природните пигменти во косата се отстрануваат. Во овој процес многу е веројатно дека косата се гледа со жолта или црвеникава нијанса, особено кога е кафеава.

Во овој случај, потребно е да се продолжи со ново осветлување, но со специфична формула што помага во неутрализирање на жолтата нијанса, за подоцна да се постигне мат сенката на темно-пепел русокоса.

Златна или пепел русокоса?

Како да ја обоите косата пепел во руса

Јасно е дека има бои за вкусови, но во многу прилики кога треба да изберете помеѓу неколку нијанси на руса, златна и пепел се меѓу најистакнатите опции. Морам да ви кажам дека ако изберете и злато и пепел, обете бои се за жени кои сакаат да имаат моќен изглед и дека знаат дека ќе бидат божествени со било кој од нив. Но, потребно е да го изберете најдобриот тон, да ги земете предвид вашите физички карактеристики, како што е бојата на кожата.

На пример, ако изберете златна русокоса, нормално е дека имате розова или жолта кожа, од друга страна, пепел-русокосата е подобра за поладна кожа, односно имате повеќе синкаво-розово-тон.. Пепелта русокоса ќе ви помогне да имате малку гроздобер изглед, нешто што денес е несомнено многу модерно. Ако исто така комбинирате русокоса пепел со сребрена или златна шминка ... ќе бидете спектакуларни!

Пепел русокоса е неутрален тон во боите на жолто, бидејќи нема доволно пигмент и може да ја неутрализирате секоја друга боја што претходно сте ја имале, како што е црвената нијанса.

Видеа за да добиете добра русокоса пепел

Како да засенчите од русокоса до пепел русокоса / да се збогувате со пилешко русокоса

Ова видео го најдовме благодарение на YouTube каналот на Јез Прада (worldofbrandy). Во него можете да најдете како девојчето од јутубер трансформира руса кокошка во пепел русокоса. Тоа е начин да ја засенчите косата за да ја пронајдете нијансата на пепел руса што навистина ја сакате и ја барате. Таа ти објасни на лесен начин за да можеш да го направиш тоа од твојот дом или другарка да го стори тоа за тебе додека поминеш едно попладне заедно.

Како да ја насликате косата од «Златна руса до русокоса пепел» (чекор по чекор)

Во ова следно видео што го наоѓаме благодарение на YouTube каналот на Соња Белтран. Тоа е чекор по чекор видео за да можете да научите како да ја насликате косата и да одите од златна русокоса во русокоса русокоса во вашиот дом. На видеото девојчето користи коса од глава на манекен и ова ќе ви помогне заедно со нејзините објаснувања за да можете да го направите тоа дома и да добиете добри резултати.

Убијте ја руса кокошка! Како да ја обојам косата? / Викгирао

Ова последно видео за кое сакам да ви кажам на YouTube можете да го најдете благодарение на каналот vik guirao. На ова видео, оваа пријатна девојка ни кажува како да ја тонираме пилешкото русокоса за да може да ја претвори во многу поприродна русокоса русокоса.

Пепел русокоса е боја што сигурно ќе ви изгледа одлично, но прво треба да размислите дали навистина е бојата што сакате да ја имате во вашата коса. Но, ако ви се допаѓа и сакате да уживате во оваа убава и природна боја… не двоумете се да одите кај фризер или сами да ја обоите косата дома! Сигурно ќе бидете убави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ангелаајо dijo

  здраво Имам моја боја 5.6 и сакам да сменам во друг тон Имам темна кожа Имам бринета

 2.   Лилијана Соледад dijo

  Ви благодарам многу за информациите, тоа ми помага во изборот на боја на боја за мојата коса.

 3.   Мери Роуз dijo

  Мојата коса е обоена во платина бела боја, и сакам да потемнам малку и би сакал руса руса од пепел, треба да знам дали ќе изгледа добро и каква боја ќе добијам?