Тајните на бракот: Серијата HBO што треба да ја погледнете

Тајните на бракот

Има многу серии што се појавуваат на платформи. Премиерите не престануваат да се случуваат и повеќе сега, со враќање во рутина по летниот период. Поради оваа причина, денес HBO е оној што го зазема нашиот простор и не доаѓа сам, туку е придружуван од брачен пар кој има многу да ни каже. Тајните на бракот е новата серија што ќе избрише.

Па, мора да ја разјасните новата работа бидејќи навистина е на платформата, но оригиналната идеја доаѓа од 70 -тите години, така што се соочуваме со римејкНа Откријте с everything што треба да знаете за една од најочекуваните серии за нејзиниот заплет, за неговите учења, но и за неговите протагонисти.

Тајните на бракот, римејк на серијата од 70 -тите години

Се чини дека преработките се секогаш една од одличните алтернативи. Затоа што ако идејата е успешна, зошто да не продолжите да се обложувате подоцна. Па, ова се случува со мини-серијата што ја презентира HBO. Оригиналната серија е напишана од Ингмар Бергман. Кој важи за еден од најдобрите режисери во историјата на киното. Во овој случај, рече Оригиналната приказна е снимена во 1973 година, а главните улоги ги толкуваат Лив Улман и Ерланд Josephозефсон кои успеаја да ја привлечат јавноста и затоа имаат голем успех и бројни награди. Сега се враќа истиот заговор, со обновен воздух, но подготвен да успее како порано.

За што станува збор за мини-серијата HBO

Како што можете да видите од кажаното. Мини серијата зборува за брачен пар составен од essесика Честејн, која е многу успешна и самоуверена извршна. Додека од друга страна е неговиот партнер, Оскар Исак кој е професор по филозофија и сака по секоја цена да продолжи нивниот брак. Но, вистина е дека дури и да видиме аргумент толку едноставен, нема да биде толку едноставен. Бидејќи е едно од оние дела што ни покажува, преку очите на неговите протагонисти, и loveубов, и неверство, и развод, меѓу многуте други теми што ќе допрат до вашето срце.

Соучесништвото на essесика Честејн и Оскар Исак

Деновиве многу се зборуваше за соучесништво помеѓу двајцата. Со оглед на тоа позираше на црвениот тепих во Венеција и станаа вирални. Затоа што додека essесика гледаше во рефлекторите, Оскар гледаше во неа. Поглед што го обиколи светот и кој ја преплави мрежата со најпозитивни коментари. С all заврши со прегратка, бакнеж во раката и соучество подигнато на највисоко ниво. Но, за да не излезе од контрола, тие побрзаа да коментираат дека актерите се познаваат цел живот, отишле заедно на колеџ. Исто така, тоа не беше нивна прва заедничка работа, така што уште повеќе го фаворизира соучеството што може да постои.

Колку епизоди има Тајните на бракот

Враќајќи се на самата серија, мора да се каже дека можете да одите на маратон и брзаци. Зоштод оваа серија се состои од само 5 епизодиНа Значи, се чини дека ќе има една сезона. Понекогаш тие изгледаат премногу кратки, но подобро ова е концизно отколку да не ја продолжиме приказната со која конечно можеме да се измориме. Тој, исто така, се осврнува на прашањето за парот од друга гледна точка, пресврт што секогаш изненадува. Се чини дека таа ги има сите можни сомневања, додека нејзиниот сопруг сака да ја задржи семејната заедница недопрена. Се разбира, за да дознаете, треба да го видите бидејќи веќе е достапен на HBO


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.