Балетанки, удобен чевел за брзање со сончевите денови

Есенски стилови со балетанки

Танчарите се едно одлична алтернатива на полувреме да ги комплетираме нашите облеки. Како и за мокасините, за кои зборувавме неодамна, овие рамни чевли ни овозможуваат голема удобност во секојдневниот ден.

За време на најсончевите денови, с still уште можеме да ги носиме нашите танчерки на боси нозе. Иако, пред да ги извадиме од плакарот, ќе ни биде нормално да ги користиме со тенки чорапи. И да ги комплетираме сите видови на облека, со печатени фармерки, фустани или здолништа.

Танчарите се а едноставни и удобни обувкиНа Барем за мнозинството, со исклучок на моделите без ниска пета. Овие не се најпрепорачувани за одење на долги растојанија, иако истото се вели и за флип-флоповите и има такви што би можеле да го обиколат целиот свет со нив. Но, да не отстапуваме.

Есенски стилови со балетанки

Во неутрални и голи бои, танчерите стануваат разновиден сојузник за да ги завршат нашите тимови. Ние ги сакаме со фармерки и долг капут или кабаница, теренска комбинација која може да работи 24 часа на ден. Можете исто така да изберете плетен комплет за кошула и кардиган, многу соодветен во ова време од годината.

Стилови со танчери

Ако има некој што знае како совршено да ги искористи овие комбинации, тоа е Анук Иве, чии облеки ќе ви се згади да ги видите во Бециа. Може да се согласите повеќе или помалку во вкусовите со неа, но таа е одличен извор на инспирација кога станува збор за тоа создаде основни тимови за нашиот ден за ден.

Можете исто така да ги комбинирате танчерите со печатени фустани и здолништа, да се постигне стил со романтични емитувања како оној на Ван y Марија РуизНа Completeе ви треба само блејзер или кардиган во неутрални тонови за да го комплетирате вашиот изглед. Дали барате нешто поформално и поризично? Enени Волтон го има клучот. Осмелете се со здолниште во смела боја и комбинирајте го со контрастни балерини, нема да останете незабележани!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.