'Sequía' е новата серија TVE со добро познати лица

Родолфо Санчо

„Суша“ е веќе факт на ТВЕ. Во овој случај, не се платформите, за кои обично зборуваме, што ни претставуваат интересни вести. Се чини дека вообичаените канали се обложуваат и на фикција и во овој случај од рака на познати и шпански актери.

За она што се чини дека ќе има добар прием и пред сè, за неговиот аргумент дека сигурно ќе влијае како никогаш порано. Тоа е трилер, така што мистеријата ќе биде на наша страна но ќе се додадат повеќе теми од оние што секогаш сакаме да ги откриваме. Вие сакате да дознаете повеќе?

Кој е заговорот на „Суша“

Започнуваме со знаење што ќе најдеме во оваа нова ТВЕ серија во соработка со португалската телевизија. Па, како што напредувавме, тоа е трилер што започнува со голема нерешена мистерија во еден град. Ова место виде како сушата се проби во него. Но, заради неа има два трупа со прострелни рани што биле таму подолго време. Оттогаш, полицијата е задолжена да се обиде да го реши ова злосторство.

Актерката Елена Ривера

Кога е познат идентитетот на жртвите, две семејства вкрстуваат патишта иако не се од исто место. Но, ова ќе доведе до појава на бројни тајни и скриени врски. Но, исто така е ќе најдеме предавства, lovesубови и многу амбиции. Нашироко кажано, ние веќе имаме резиме на сè што ќе ја направи „Суша“ една од новите серии на кои ќе се закачите, скоро сигурно. Засега, снимањето започнува, затоа мора да почекаме уште малку.

Места што ќе ги видиме во серијата

Секако дека некои од локациите за снимање ќе ви станат доста познати, бидејќи се вели така снимките ќе започнат во областите на Касерес, како и во Мадрид. Но, како што споменавме порано дека станува збор за копродукција со португалската телевизија, мора да се каже дека областите на Лисабон или Каскаи исто така ќе бидат главни снимки, како што покажа VerTele! Значи, само знаејќи ги овие податоци, сфаќаме дека тие ветуваат многу, бидејќи локациите исто така имаат голем шарм и тоа додадено на аргументот веќе може да каже многу за себе.

Мирјам Галего

Кои се ликовите во серијата?

Од една страна наоѓаме Родолфо Санчо, за кого сите знаеме дека започнал во серии како што се „Ал го напушта часот“ и расте во други како „Амар во проблематични времиња“, „Изабел“ или „Министерството за време“, меѓу многу други. Покрај него е актерката Елена Ривера ја видовме во „Servir y Protecte“, „La Truth“ или „Inés del alma mía“. Мирјам Галего е уште едно од имињата кои исто така се појавуваат меѓу протагонистите на сериите ТВЕ. И „Новинарите“ и „Црвениот орел“ или „Државните тајни“ исто така го имаа тоа.

Така, како што гледаме, главната екипа е полна со големи starsвезди, без да заборавиме Мигел Ангел Муњоз дека го паметиме од „чекор напред“ или „Улисов синдром“, меѓу другите. На негова страна ќе го видиме и Хуан Геа, кој има долга кариера и во телевизијата и во светот на кино, па дури и во светот на театарот со бројни дела. Португалска актерка Маргарита Марињо и актерот Гилхерме Филипе тие исто така се приклучуваат на актерската екипа. Бидејќи неговото снимање сега започнува само на почетокот на летото, во моментот нема повеќе податоци за серијата. Но, се надеваме дека многу скоро ќе можеме да уживаме во сите овие актери и актерки на малите екрани.

Слики: Инстаграм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.