Супа со тестенини од ориз, печурки и јајце, вкусна!

Супа со тестенини од ориз, печурки и јајце

Се наоѓаме во тој период од годината во кој јадењата со лажици почнуваат да доминираат на нашата трпеза, станувајќи супите во совршен сојузник за загревање. И кој не би сакал да го најде ова на маса кога ќе се врати дома супа со тестенини од ориз, печурки и јајца?

Таа стана една од нашите омилени супи поради повеќе причини. Првиот е колку лесно и брзо се подготвува. Вториот има врска со неговата комбинација на вкусови, вкусно е! И ќе биде многу повеќе, толку подобро Супа од зеленчук Што користите за да го подготвите?

Но, тука главно е да знаете како да го подготвите и ние се грижиме за тоа. Подолу имате едноставен чекор по чекор за да ги интегрирате сите состојки во оваа супа. Состојки со кои секако можете да си играте. Изберете ги печурките што најмногу ви се допаѓаат, интегрирајте ги зеленчук што го имате дома и подгответе ја супата на свој начин.

Состојки

 • 2 лажици маслиново масло
 • 2 праз, мелено
 • 1 голем морков, во стапчиња
 • 200 гр. печурки, сецкани
 • 1/4 брокула, сечкана
 • 3 чаши супа од зеленчук
 • Поздравниот сос од соја
 • Тестенини од ориз
 • 2 HUEVOS

Чекор по чекор

 1. Во тенџере загрејте го маслото и пржете ги празот и морковот во текот на 10 минути.

Супа со тестенини од ориз, печурки и јајце

 1. После измешајте брокула и печурки, и пржете неколку минути додека не добијат боја.
 2. Следно додадете ја супата од зеленчук, соја сосот и оставете да зоврие. Откако ќе зоврие, варете на средна топлина 10 минути.

Супа со тестенини од ориз, печурки и јајце

 1. Потоа исклучете го огнот и додадете ги тестенините од ориз. Количината не ја наведов бидејќи ќе зависи од тоа како ја сакате гордита чорбата. Покријте ја тепсијата и оставете ја да отстои 6-7 минути.
 2. Додека, испржете го јајцето во тава за пржење.
 3. Откако ќе помине времето, послужете ја супата во контејнер и одозгора ставете го јајцето.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.