Претстојни нови албуми што можете да ги купите во април

Нови дискови

Секој почеток на месецот го споделуваме со вас во Безиа музички новости кои допрва доаѓаат. И овој април, нема да има неколку нови албуми што се појавија на пазарот. Не можевме да ги донесеме сите, па направивме мал избор со имиња како Loveубов на лезбејка, Захара или Кој. Кој би сакал да го слушнеш?

Тејлор Свифт - Бестрашен (верзија на Тејлор)

Тејлор Свифт проверете го нивниот втор албум Бестрашен првично објавен во 2018 година, вклучително и 6 бонус-нумери, покрај оние вклучени во оригиналната и платинестата верзија. Како единствена презентација, веќе можевме да ја слушнеме storyубовната приказна, која ја следеше Ти над мене, една од 6-те необјавени песни.

За овој албум Тејлор неодамна изјави: „Кога се сеќавам на албумот бестрашен и сето она што стана, благодарение на тебе, ми се појави потполно неволно насмевка. Тоа беше музичката ера во која се создадоа многу наши шеги, си дававме многу прегратки и многу ракувања, се формираа неуништливи врски, па, пред да додадете нешто друго, да кажам дека ми беше чест да бидам тинејџер со ти И, за оние кои пристигнаа по 2008 година, јас сум супер среќен што можам да искусам дел од тоа чувство со вас многу брзо. Сега, кога можам да го ценам во неговата чудатна, шумлива, хаотична целовитост “.

Loveубов кон лезбејката - ВЕХН

VEHN - кратенката за Епско патување до никаде - е насловот на Деветти албум Loveубов на лезбејките. Албум за кој работат во плочите на Ла Касамурада и Блинд во текот на 2020 година и кој вклучува 12 песни во продукција на Рики Фалкнер и Сантос и Флурен.

Иако нема да ја види светлината до 16 април, можевме да слушнеме како прв аванс Космос (Соларен антисистем), по што следеше Епско патување до никаде, светот и југот со Банбери. Соработка, која не е единствена, бидејќи на албумот се појавуваат и Кристина Мартинез и Елбаро Аризалета од „Ел колумпио асесино“.

Бурито Качимба од Дерби Моторета - Црна нишка

Црна нишка е втор албум од Бурито Качимба од Дерби Моторета. Произведен како претходната работа на Jordорди Гил, Тера Бада и самиот бенд, се смета како преглед со Ел вале, тема што Гитана продолжува.

Исмаел Серано - Ние ќе бидеме

Серемос е колекција од 13 песни што можеме да го имаме во наши раце од 23 април. Неодамна веќе можевме да го слушнеме првиот аванс, песна насловена Бидејќи бевме, ја имаме соработката на Клара Алварадо и Литус. Но, ова не се единствените соработки на албумот; Исто така се појавуваат како гости: Пабло Алборан, Еде и Химена Руиз Ехази.

„Иако песните скоро секогаш му оддаваат почит на минатото, има мелодии и стихови кои имаат повик за иднината. Мислам дека овој албум го дели тој изглед “. - рече Исмаел Серано. «Секоја поема доаѓа од дијалог со себеси. И во оваа терапевтска вежба, овие песни се покажаа како патување на самооткривање во кое прегледувам кој сум, со сите свои последици: склоност да се идеализира поразот или романтичната loveубов, изнудата што се крие зад некои песни на срцето, гордоста од оној што вели „Така ти реков“, поза на кантавторот воодушевен што се сретна иако се маскира во вечен губитник “.

Кој - кој распродаде

Супер луксузното издание на The Who го распродава тоа Вклучува 46 никогаш порано објавени песни од бендот е уште еден од новите албуми. Првично издаден во декември 1967 година, а подоцна Ролинг Стоун го опиша како „Кој е најдобриот албум“, идејата зад The ​​Who Sell Out дојде во Пит Тауншед и не беше никој друг туку да создаде бесплатен концептен албум на кој бендот ги напиша своите џинглови. оддавање почит на пиратските радиостаници и пародирање на сè повеќе потрошувачко општество. Но, тоа не беше најреволуционерната работа; беше да се продаде рекламен простор на самиот албум, како што може да се види на предните и задните корици.

Захара - Курва

30 април ќе ја види светлината „Пута“, нов албум од Захара од кој веќе можевме да слушнеме три достигнувања: Мерихан, Песна на смртта и спасот и Тејлор. Албумот ќе има вкупно 11 песни и ќе биде достапен во различни формати како што објаснува самата Захара во своите стории на Инстаграм. Во овие приказни, исто така, успеавме да откриеме дел од амбалажата на овој нов албум, нешто за што Захара многу се грижи и што ја прави неговата работа многу попосебна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.