Случајни стилови со фармерки и маици за обиколка низ градот

Случајни стилови со фармерки и маици

Фармерките се одличен сојузник кога создадете секојдневни тимови тоа е за. Скоро сите имаме барем еден пар фармерки во својата гардероба, а меѓу нив секогаш има еден пар на кој се обложуваме кога бараме максимална удобност.

Со тие фармерки кои прават да се чувствувате пријатно, На сите нивоа, можете да пресоздадете кој било од стиловите што ги предлагаме денес. Совршени стилови за оние денови кога ќе заминеме од дома без планови или кога сме свесни дека ќе мора да патуваме на голем дел од градот.

И, ако зборуваме за импровизирани планови и долги прошетки, ниту еден додаток нема да ни обезбеди поголема удобност од неколку Маици или спортски чевли. Сега, ако веќе имаме подготвено половина од нашиот стајлинг. Сè што треба да направите е да ги изберете вистинските врвови.

Случајни стилови со фармерки и маици

Во пролетта А. кошула или основна маица тие стануваат одличен избор. Белата кошула е основна што можеме да ја вметнеме и во секојдневните облеки како оние што ги создаваме денес, како и во другите поформални. Ако се обложувате на кошулата, направете го тоа за една во бела или црна боја за да создадете едноставни тимови од кои никогаш не се заморувате.

Случајни стилови со фармерки и маици

За оние кул утра или ноќи, изберете А. блејзер или кратка јакна да ви помогне во борбата против студот. Ако сакате основна облека да создадете едноставен изглед, создадете контрасти во боја помеѓу јакната и кошулата за да и ’дадете интерес.

Заборавете на основната облека ако сакате да привлечете внимание на специфичен елемент од вашите аутфити. Печатен врв или со трендовски детали како преголеми јаки или обемни ракави тоа ќе ги натера сите погледи да се насочат кон ова.

Дали честопати прибегнувате кон комбинација на фармерки и облека за на плажа за да создадете лежерни тимови?

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.