Обично, со фармерки и сандали

Стилови со фармерки и сандали за есен

Се ближи есента, но има уште многу денови, ако не и летни, со пријатни температури во кои треба да уживаме. Можеме да продолжиме да го носиме нашето омилена летна облека и креирајте од нив стилови како овие со фармерки и сандали што ги предлагаме денес.

С still уште е рано за испаѓање сандали и врвови за резервоари, Дури и на север! Многу е веројатно дека во одредени периоди нема да носиме лесна кошула со долги ракави, но нема да ги истераме преградите толку брзо кога ќе можеме да ги ставиме преку овие кошули и јакни за да се справиме со постудените часови во денот.

Каубои

Фармерките се безвременска облека; н four придружуваат четирите годишни времиња. Секој од нас има свои омилени, а тоа се оние што ќе ги искористиме за да создадеме обични тимови со фармерки и сандали за да уживаме во секојдневниот живот во овој период од годината. Иако с everything треба да се каже, с indicates покажува дека оваа есен ќе бидат директните дизајни што ќе го заземат централното место.

Стилови со фармерки и сандали за есен

Сандали

Што ќе правите во текот на денот? Ако сакате да се преселите од тука до таму, претпочитајте залог на рамни сандалиНа Годинава сандалите од типот на лопата имаа водечка улога, иако не сите од нас се навикнаа да шетаат со нив. Ако припаѓате на оваа последна група, можеби претпочитате да се обложувате на сандали со тенки прерамки прикачени на глуждот со ниски или средни потпетици.

Стилови со фармерки и сандали за есен

Горна облека

Имаме многу можности да го завршиме нашиот стил.  Основни маици и дуксери Тие ќе станат најдобриот сојузник за да создадат секојдневни облеки во кои преовладува удобноста. Да, исто така и кошулите без прерамки, иако комбинирајќи ги со соодветните додатоци, можете да постигнете десет стилови за да излезете едно попладне или навечер, како што тоа го прави Шерил.

На врвките со врвчиња со детали за превиткување и бели блузи со издувани ракави Идеални се за да постигнат поромантичен изглед. Додека ако се обложувате на обична кошула и мантил за дожд, можете да добиете неутрален изглед, подискретен и формален. И да, блузите и кошулите со шарени цветни принтови се исто така опција, симбол на отпор кон есента што доаѓа.

Дали ви се допаѓа овој тип на облека со фармерки и сандали? Кој е вашиот фаворит?

Слики - @sincerelyjules, @collagevintage, @tineandreaa, @adelinerbr, @bartabacmode, @ cindy.octaviany, @karinemilyblog, @ frenchstyle.agi, @walkkinwonderland


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.