Страници за венчавки: Сè што треба да знаете!

Детски протагонисти на свадба

Знаеме дека на свадба треба да врзеш многу работи за на крајот да имаме ден од соништата. Поради оваа причина, уште една од важните точки што треба да се земат предвид е свадбените страници. Вистина е дека не се гледаат сите свадби. Иако кога ќе го направат тоа, тие пристигнуваат со сладост и оригиналност на таков посебен ден.

Значи, ако размислувате да учествувате на венчавки, можеби ќе треба да почнете од почеток и да размислите кои се нивните функции (пошто можат да имаат повеќе од една), што ќе носат во раце, кога треба да влезат и уште повеќе. Затоа, не губете детали и сигурно, откако ќе знаете сè што ви треба, ќе се одлучите за нив.

што се страници

Свадбените страници се оние деца кои се протагонисти на свадбената поворка. Така, една од неговите функции, како што ќе видиме подоцна, ќе биде да ги придружува невестата и младоженецот. Но, точно е дека и тие имаат значење, а тоа е дека нивните улоги не се нешто ново, но мора да се вратиме во антички Рим. Во неа, се појавија мали девојчиња кои на невестата и младоженецот им понудија и цвеќе и пченица. И двете опции беа разгледани со симболиката на просперитетот и плодноста. Малку по малку и момчињата и девојките и дадоа живот на поворката за среќата да биде на страната на парот кој се венчаше.

Што носат свадбените страници?

Како се облекува страницата?

Вистината е дека има многу стилови за облека. Засекогаш можете да изберете малку во зависност од темата на свадбата. Но, вистината е дека, како општо правило, девојките носат фустани во светли бои како бела или екру. Придружени со чевли од типот на балерина и со цветови или машнички во нивните фризури. Додека момчињата можат да носат кошула и елек, како и костуми и машна, доколку сакате вашата свадба да има многу пософистициран стил. Но, како што велиме, можете да се занесете од полежерен стил кој исто така ќе им биде поудобен.

Кои се функциите на страниците

Тие можат да имаат неколку функции, како што напреднавме претходно. Некои се задолжени за пристигнување кога младоженецот веќе чека и носат знак со кој се најавува доаѓањето на невестата. Може да биде паметна фраза или не, но ќе биде обликувана да биде едноставно предупредување. Непосредно пред доаѓањето на невестата, девојките ќе се појават со корпи и цветни ливчиња, кои ќе ги остават зад себе.. Исто така, другите свадбени страници можат да ги носат сојузите и да стојат на двете страни, покрај невестата и младоженецот. Конечно, после невестата, може да се појават други страници кои имаат функција да го постават фустанот врз неа, сè додека ѝ треба.

Свадбени страници

Возраста на свадбените страници

Во овој случај, возраста исто така е важна. Бидејќи се препорачува да се постари од 3 години и помали од 8. Повеќе од сè затоа што многу малите ќе се изморат порано и нема да ја извршуваат мисијата што им одговара. Слично на тоа, кога ќе пораснат, можеби нема да сакаат да бидат дел од свадбената веселба. Значи, помеѓу 3 и 8 години се смета за добра возраст за разгледување. Сигурно со нив и со нив свадбата ќе биде најоригинална. Ако имате само една страница, тогаш ова може да биде онаа што ќе се справи со прстените. Ако имате партнер, секогаш можете двајцата да се грижите за сојузите. Иако нема конкретен број на свадбени страници, точно е дека исто така се препорачува да нема повеќе од 6. Сигурно, помеѓу членовите на вашето семејство и децата на некои пријатели, ќе можете да уживате во тој секогаш посебен допир за вашата свадба!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)