Сапун марихуана

сапун за пилинг

Вистина е дека кога зборуваме за марихуаната, огромното мнозинство ја смета за дрога. Но, вистината е Има многу функции, дури и повеќе позитивни отколку негативни., се користи за болни од рак, во инфузија, може да се направи и масло за масажа и опцијата што не интересира денес е сапунот.

Логично, постојат бескрајни сорти на ова растение и тоа не можеме да го заборавиме бидејќи од таму можат да дојдат бројни производи за нега на нашето тело и кожа. Да, како што споменавме исто така можеме да најдеме сапун или масло од канабис. Сега ќе видите се што можат да направат за вас и што можеби не сте знаеле или замислиле.

Што е сапун од марихуана

Како може овој вид на растение да се користи за нешто што се грижи за нашата кожа? Да, се користи и исто така е многу корисен. Создаден е од маслиново масло и мацерирано масло од листови марихуана кое поминало 40 дена на сонце, дополнително не содржи THC и е безопасен за здравјето. Така, на овој начин добивате нов производ за убавина кој можеби не сте го имале на ум, но се е само да го пробате и ќе видите како ќе стане еден од вашите најголеми омилени.

Производи за убавина од марихуана

Кои се придобивките од сапунот од марихуана?

Меѓу неговите својства откриваме дека е високо регенерира y антиоксиданс поради високата содржина на витамин Е. Покрај тоа, неговиот мирис е многу благ, бидејќи не содржи етерични масла и е мек сапун. Благодарение на овој вид сапун можеме да кажеме дека е совршена идеја за одложување на стареењето, бидејќи ќе ги оксигенира клетките. Без да заборавиме дека и ќе ја смири кожата, што значи дека ќе ја омекне, па дури и ќе остави зад себе одредени проблеми кои може да ги има кожата. Значи, ако го забележите посветло, знаете на што се должи. Од друга страна, мора да напоменеме дека благодарение на есенцијалните масла ќе се подобрат акните и егземите.

Дали знаевте што може да направи марихуаната за вашата кожа?

Како што најавивме, точно е дека понекогаш имаме тенденција да имаме негативна идеја за овој производ. Но, тоа не е секогаш случај, во зависност од делот што се користи. Друга силна страна е тоа што е високо хидратантен производ.. Кога зборуваме за кожата и нејзината нега, хидратацијата мора да биде еден од ресурсите што секогаш го води нашиот ден на ден. Па, благодарение на ѕвездената состојка како марихуаната, можете да најдете производи за навлажнување како што се масла. Така, со комбинирање на вашата убавина со сапун, ќе добиете одлични резултати и придобивки за сите типови кожа. Затоа што ќе ја зајакне кожната бариера и ќе ја смири целата кожа која е под стрес, досадна или со недостаток на хидратација.

Придобивките од марихуаната за кожата

Различни опции за сапун

Од една страна, можете да го најдете најкласичниот сапун за да можете да го миете лицето со него секое утро. Тоа е совршен начин да се разбудите давајќи и на вашата кожа сè што и треба, како што видовме. Но, имаме и опција за а сапун за пилинг. За во исто време кога ги оставаме мртвите клетки зад себе, се грижиме и да му дадеме што поголема хидратација. Со оглед на тоа Има омега 3 и 6, спречувајќи ги токсините да навлезат во кожата и ги затнуваат порите. Но, не само тоа, туку на дофат го имате и цврстиот шампон со екстракт од канабис и масло од коноп. Бидејќи тоа е исто така една од главните основи за нашата коса и скалп.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сорокин dijo

  Ако пушите добра петарда за трева, ќе видите и како одличен здравствен третман!

 2.   Спари dijo

  Добар ден. Ве молам, каде и како да го купите овој сапун, Ви благодарам

 3.   Кристина започнува dijo

  Здраво, добро утро, би сакал да знам како можам да купам сапун со масло од марихуана