Сандали за одење, алтернатива за создавање удобни тимови

Стилови со сандали за одење

Во последната деценија вметнавме облека и додатоци првично дизајнирани за спортски активности во нашите секојдневни облеки. Ова се случи со сандали за одење; сандали со кои сега ги комплетираме сите видови лежерни тимови, исто така, во градот.

Нашите приоритети се променија. Ние сакаме да се чувствуваме, пред сè, пријатно со она што го носиме. Оттука, прво кошулите, а потоа сандалите за одење станаа обувки за сè. И иако некои сметаат дека тоа е грда обувка, други го ценат за неговиот стил и удобност.

Сè започна со него Биркенсток феномен, конкретно со моделот Биркенсток Аризона. Сандала со два ремени во која подоцна се инспирирани многу брендови за обувки за да создадат различни предлози. Предлози што првично ги негирав и кои ги користам денес кога утехата ја ставам приоритет.

Сандали за одење

Во текот на летото можеме да ги најдеме Тевас, Биркенсток и генијалци во комбинација со сите видови облека. Кога станува збор за прошетка низ градот, уживање во еден ден на плажа или разгледување, овие видови сандали стануваат вајлд-карта.

Удобни сандали за лето

Во куфер први го наоѓаат своето место. Во неутрални бои како црна, камила или гола тие ни даваат многу игра! Можеме да ги комбинираме со шорцеви и врв наутро за да уживаме на плажа, а попладне, кога температурите се поладни, да ги носиме со лелеави панталони и фин плетен џемпер.

Ние исто така можеме да ги интегрираме во стил кој се одликува со фустан од тиника или а лен комплет од два дела. И тие исто така ќе работат со денешните трендовски плетени тимови. Треба да ги најдете само оние што ви се најпријатни и тоа нема да биде резултат на недостаток на можности.

Слики - @adelinerbr, @talisa_sutton, @mirenalos, @smythsisters, @lisonseb, @andrea_m_m


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.