Различни нијанси на русокоса

Нијанси на русокоса

Постои широк спектар на нијанси на русокосаЗатоа понекогаш е тешко да ја изберете вистинската нијанса за вашата коса ако е природно светла. Во овој пост ви покажувам кои се различните видови на руса боја на коса за да можете да ја пронајдете соодветната за вас.

Ако барате руса нијанса, тука ќе најдете широк спектар на нијанси што може да ви одговара, но ако сакате да ги знаете најтипичните тонови што се користат, подолу ќе го најдете нашиот избор.

Различни нијанси на русокоса

платина русокоса

Таа е исклучително светло русокоса, без навестување на други бои и вообичаено е бојата што ја носи косата за да се постигне друга руса нијанса.
Бидејќи бара интензивно плакнење, тоа може да биде штетно за косата на долг рок.

светло русокоса

Светло руса коса

Тој е потемен тон од платина, бидејќи ја нема таа бела нијанса што ја карактеризира претходната, но сепак е многу лесна. Таа е соодветна за жени кои се природно русокоси со фер тен.

Златна руса

Златна руса

Таа е една од најлесните нијанси на русокоса, а има поприроден изглед на жените кои ја обојуваат косата за да ја затемнат неколку тонови. Исто така се користи за создавање на нагласи на потемна коса за одлични ефекти.

русокоса јагода

Русокоса јагода

Оваа нијанса на русокоса има нијанса на црвена нијанса, и е идеална за жени со порозеста кожа. Таа е поинаква русокоса отколку што повеќето жени се навикнати да ја носат.

нечиста руса

Валкана плавуша

Ова е прилично уникатна руса боја, тоа е мешавина од светло-русокоса со пепел-русокоса. Таа е една од најприродните нијанси на русокоса што ја има табелата во боја и има предност што секогаш изгледа засилена со нијанси на светлина, особено во текот на летото.

пепел русокоса

Пепел русокоса

Оваа руса сенка има сива или кафеава нијанса, изгледа прилично природно кај жени со потемни тонови на кожата и е прилично лесно да се постигне со ограничено осветлување.

Идеален тип русокоса

Fairените со светла кожа изгледаат одлично со русокоси кои носат светлина, како што е златна русокоса или русокоса од јагода.

Средните тонови на кожата изгледаат одлично со сите нијанси на русокоса, но треба да бидат избрани врз основа на топлиот или ладен тон на вашата кожа. Единствената што не изгледа добро во овој случај е русокоса од пепел.

Womenените со потемни тонови на кожата мора да се придржуваат до потемните нијанси на руса или едноставно одат на светло-кафеава кафеава боја со златни нагласи, што дава поприроден изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Sabrina dijo

    Здраво, имав супер руса коса ... но ја сменив бојата и ја задржав жолтата одвнатре и платинестите бели ленти надвор. Пробав со тонер за боја на Виолетова боја и моите бели светла беа сиви ... и таа ужасна жолта боја продолжува внатре. Сакам да се вратам на мојата беж русокоса ... не пепел или злато, како да направам?