Прославете го вашиот предлог со стил!

Рачно барање

Прославувањето на предлогот за брак е уште една од големите традиции што се следат и денес. Иако е точно дека протоколот повеќе не е ист како порано. Покрај тоа, секогаш ќе им се допадне на парот, но и покрај тоа, ќе ви дадеме низа идеи за да можете да го испланирате моментот на вашиот предлог во многу детали.

Затоа што кога ќе ја објавиме нашата венчавка, секогаш има многу посебни моменти и не паѓаат сите на големиот ден. Затоа можеме да уживаме со нашите луѓе во секој чекор што го правиме. Среќни чекори кои секогаш сакаме да ги споделуваме и затоа вашиот предлог немаше да остане зад нас.

Кој е предлогот на рака

Понекогаш може малку да се збркаме со запросувањето и моментот на барање брак. Вистина е дека секој пар има некои идеи и тие мора да ги реализираат, бидејќи веќе не постои протокол како во минатото. Поаѓајќи од ова, точно е дека барањето за брак е специфичен момент кога еден дел од парот се изјаснува и го дава тој важен предлог. Но предлогот е уште еден момент на славење, на средба со најблиските во која се слави барањето. Одамна тоа беше покомплициран процес, бидејќи младоженецот бараше „дозвола“ од таткото на невестата да се венча. Таму семејствата го имаа последниот збор. Денес сè се смени на подобро!

забава за предлог за брак

Што се прави во предлог

Тоа веќе ни е јасно тоа е забава, иако помала од свадбата. Само родители, браќа и сестри или блиско семејство Таа ќе биде таа што ќе дојде кај неа. Затоа, секогаш можете да резервирате во убав ресторан или да подготвите домашна забава што ќе ја ценат и гостите. Тоа е средба и ова не треба да биде блиску до самата свадба, повеќе од се за да ни даде време без проблем да го организираме и едното и другото. Кога ќе го имате местото, можете да го украсите на едноставен и романтичен начин, со цвеќиња и вазни за таа пригода. На ист начин, можете да изберете малку поинакво мени, секогаш задоволувајќи ги потребите на секој ресторан. Покрај ручек или вечера, меѓу парот има и размена на подароци.

Што да се даде на парот

Веќе знаеме дека во моментот на барањето за брак прстенот е тој што е присутен. Затоа, за овој момент можеме да оставиме други опции. На пример, за него може да биде класичен часовник или паметен часовник, некои манжетни, некој вид на предмет што го собира, итн. Додека за неа можете да се одлучите и за накит во вид на алки, ланче или чокер, па дури и обетки. Но, можеби некој додаток како убав ремен или дури и чевли може да ве изненади. Можете да го прескокнете целиот протокол и да се одлучите за идеја што ќе го изненади него или неа!

Свршувачка Забава

Колку време однапред се прави пред свадбата

Непосредно пред да споменеме дека не беше премногу блиску до свадбата, во случај да сакате да направите нешто оригинално и имате многу да планирате. Но, пошироко кажаноили попожелно е да поминат околу 4 или 6 месеци од запросувањето до свадбата. Вистина е дека понекогаш станува многу поодвоено или токму спротивното. Затоа што тоа ќе зависи од секој пар. Дури и многу од нив повеќе не се одлучуваат за оваа точка и иако постои барање за брак, тие одат директно на свадбата. Дали би сакале да го имате вашиот предлог со стил?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.