Причината за успехот во серијата „innини и Georgiaорџија“ на Нетфликс

Innини и Georgiaорџија

Само пред неколку недели серија „innини и Georgiaорџија“. Иако можеби на почетокот не започна како еден од најголемите фаворити за да се стане успех, тоа го имаше. За многу кратко време се позиционираше меѓу најгледаните на платформата.

Затоа, има бројни потези со четки вашата нова омилена серија. Дали сте го виделе уште? Ако е така, тогаш ќе знаете добро за што зборувам и ако не, сепак можете да дознаете и да пробате. Луд стил за заплетот, но со многу куки.

Врската што многу млада мајка ја има со своите деца

Вистината е тоа односот што мајката, Georgiaорџија, го има со своите деца е нешто што излегува на прв поглед. Како и секоја мајка или татко, таа дава сè за нив, но вистина е дека оди чекор подалеку. Бидејќи тој однос на пријатели што сите го сакаме со нашите мајки или ќерки, се чини дека сега заживеа. Покрај тоа, понекогаш одлуките на ќерката повеќе влијаат на возрасните, кога тоа е обично спротивното. Totalе ја најдеме тоталната слобода во однос на пријателството и семејните односи, нешто што сакаме да го видиме од првата епизода, иако сето ова исто така ќе се развива. Бидејќи зад оваа врска има повеќе од мрачни и комплицирани тајни.

Приказната зад мајка со тајни

Сè има точка на соединување и, според тоа, и во односот мајка-ќерка. Ова значи дека ако врската е таква, тоа ќе биде за нешто. Можеби затоа што мајката ја имала својата ќерка многу мала, минувајќи низ одредени семејни драми што ја условувале на нејзиниот пат. Бидејќи, кога ќерката innини открива што крие нејзината мајка, таа не и простува или така изгледа. Но, вистина е дека има уште многу што да се знае за да се разбере. Тајните со тек на време ќе бидат откриени во форма на скокови. Така што на овој начин, можеме многу подобро да го разбереме самиот аргумент.

Серијалот на Нетфликс Gини и Georgiaорџија

Адолесценцијата и нејзините проблеми

Покрај тајните и односот помеѓу мајката и ќерката, серијата „Netини и Georgiaорџија“ на Нетфликс има и тинејџерски драми. Првите сексуални односи, lovesубовите што доаѓаат и си одат како и вредноста на пријателството и одредени нарушувања. Се чини дека ривалството и зрелоста исто така целосно се судираат во ваква серија. Значи, априорно може да се зборува за младинска серија, иако во овој момент опфаќа многу повеќе отколку што може да замислиме. Се зборува за одредени сличности со друга серија која пред извесно време имаше голем успех и не е друга од „Гилмор девојки“.

Loveубовни врски во „innини и Georgiaорџија“

Бидејќи не требаше сè да биде драма во „innини и Georgiaорџија“, тој исто така има навестувања за комедија и исто така сака теми. Нешто што се преклопува помеѓу мајката и ќерката, секоја со неизвесна иднина. Иако е точно дека понекогаш можеме да побараме дека ќерката е многу позрела од мајката. За Fallубувањето, како и првите сексуални односи се некои од клучните точки. Теми што се играат со целосна природност и ни помагаат да го разбереме секој карактер малку повеќе. Значи, откако уживавме во првата сезона, прашањето што сите го поставуваат е: Дали Нетфликс ќе ги обнови „innини и Georgiaорџија“ за втора сезона? Сигурен сум дека со успехот што го носи, ќе знаеме нешто позитивно многу скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.