Преклопен мебел за украсување на многу мали балкони

Украсете го вашиот балкон со мебел на преклопување

За време на затворањето, оние од нас кои можеа да уживаат во надворешен простор во нашиот дом се чувствуваа многу среќни. Дури и на многу мали балкони тие станаа мали богатства. И дали е тоа со преклопен мебел Овие можат да станат продолжение на куќата.

Балконите на куќите Обично се мали, но тоа не е пречка да ги искористите. Можете ли да се замислите себеси како пиете кафе наутро во текот на летото? Седите навечер и читате? Дали уживате во вечерата со вашиот партнер? Можете да го направите тоа со поставување на неколку парчиња мебел.

Преклопен мебел

Мебелот што се преклопува е одлична алтернатива за украсување на многу мали балкони. Овие не се само, генерално, лесни, туку и ни дозволуваат лесно конфигурирајте го просторот кога е потребно. Преклопени заземаат многу малку простор, што ќе ви овозможи да го искористите просторот на друг начин. Но, ова не се единствените предности на овој вид мебел како што можете да откриете подолу.

Преклопен мебел од Икеа

  1. Тие се лесен мебел; тие тежат малку и визуелно заземаат малку простор.
  2. Може да се свитка и собира лесно кога треба да го искористиме просторот на друг начин или едноставно да го подготвиме за зима.
  3. Тие се релативно евтини.

Суштински мебел

Каков преклопен мебел е неопходен на балконот? Потребите на секој човек или на секое семејство се различни, но има две парчиња мебел кои ретко му пречат на балконот бидејќи го прават пофункционално место. Зборуваме секако за маси и столови.

на тркалезна маса за преклопување тоа е секогаш добредојден додаток. И... каква смисла би имало да се стави маса без најмалку две столчиња околу неа? Комплет од овој тип ќе ви овозможи да извршувате бројни активности во странство: да пиете кафе, да јадете, да читате, да работите... и да го правите тоа со некој друг.

Маса и две преклопни столчиња на мали балкони

Дали имате многу малку простор? Обложувајте се на а полукружна маса кои можете да ги закачите на оградата или ѕидот и да ги замените столовите со клупа од страната на балконот. Веројатно нема да соберете две столчиња, туку клупа која може да прими две лица. Можете ли да поставите правоаголна маса? Ако просторот на вашиот балкон го дозволува тоа и да можете да јадете и вечерате надвор е приоритет за вас, не двоумете се!

Мебел за преклопен балкон

Обложувајте се на маса и столчиња од материјали погодни за надворешни простори. Материјали кои добро поддржуваат Неповолно време како што се челик, синтетички влакна или тропски шуми како тиково.

Комбинирајте ги со ...

Un работна маса или ослободени со складирање никогаш не се премногу на балкон. На клупите можете да седнете повеќе луѓе отколку што можете на столици кои зафаќаат ист простор како оваа. Ако го прикачите на ѕидот и ставите душеци, можете да се опуштите во секое време од денот.

Дали ви е приоритет да имате каде да легнете и да се опуштите? Тогаш можеби претпочитате да ставите софа и да заборавите на масата и столовите ако немате простор за тофо. Обложете се на аголна софа и комплетирајте го комплетот со преклопна масичка за кафе. Ќе ве послужи за кафе или за лесна ужина вечера.

Мебел за мали балкони

Дали сакате да го направите просторот попристоен? Ако не ви се допаѓа подот на вашиот балкон или е во лоша состојба, зошто да не вградите шарена платформа? Тие се многу лесни за поставување; само неколку едноставни кликања. И ако вашиот балкон е многу мал, трошоците нема да пораснат до небо. Нивната цена е помеѓу 16 и 23 евра за метар квадратен. Исто така, текстилот ќе ви помогне со топлина.

И не заборавајте вклучи некои растенија. Овие внесуваат свежина и боја на балконот. А, зависи од тоа кои растенија ќе ги изберете и каде ќе ги поставите, тие дури можат да ви обезбедат поголема приватност. Обложувајте се на примероци со мало одржување кои можат да останат надвор во текот на целата година и кои немаат голема големина за да не украдат премногу простор.

Украсувањето на многу мали балкони со преклопен мебел е многу едноставно и ефтино. Погледнете некои и подгответе го вашиот балкон пред да пристигне пролетта за да почнете да ја искористувате што е можно поскоро.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.