После: Сагата на филмови што треба да се гледаат на Amazon Prime

После филмот

Ако тие сè уште не ви звучат познато, тогаш можеби ќе најдете простор да уживате во некоја од сагите за кои многу се зборува. Насловена е „После“ и е приказна базирана на романот на писателката Ана Тод. Младинските врски, првите разочарувања, пријателствата и семејните проблеми се некои од опциите што се допираат во ваква приказна.

Секој филм е заснован на една од книгите на Тод, досега имаме три филма од четирите кои ги комплетираат. Ако сакате да дознаете малку повеќе за ваква приказна, која сигурно ќе ве плени, тогаш не можете да пропуштите се што следи затоа што многу ве интересира. Дали сте подготвени или подготвени за тоа?

После: Сè започнува овде

Како што разговаравме, досега има три филмови што можете да ги гледате на Amazon Prime. Првиот е насловен „После: Сè започнува овде“. Во него откриваме колку младешкиот романтизам има многу да каже. Ќе ја запознаеме Теса Јанг која се иселува од својата куќа затоа што почнува на факултет. Ќе стекнува нови пријатели, за кои иако мајка му не ги сака, ни најмалку не и е грижа. Како помалку, и се појавува момче во животот. Секако, кога се чини дека привлечноста ги зафаќа и двајцата, трето лице се обидува да му ги отвори очите кажувајќи му дека сè е засновано на игра што ја направиле една вечер. Нешто што не беше сосема точно, но што ја тера Теса радикално да се промени. Иако таа и Хардин имаат многу заедничко и се чини дека имаат уште повеќе да споделат. Така, првиот дел ни покажува како се запознале, како настанала нивната врска но и првите разочарувања и семејни проблеми.

После: Во илјада парчиња

Како што растат, така и новите приказни се менуваат. Сега Теса планира да се фокусира на студиите, бидејќи тоа е она што навистина го сака и ѝ треба. Се вработува и како практикант, па тоа е добра можност за нејзината иднина и не сака ништо да и пречи. Иако не е секогаш толку едноставно како што би сакале. Затоа што во работата има партнер кој исто така ја привлекува, бидејќи знае дека тоа е верзијата што би и требала покрај неа, а не некој како Хардин. Се чини дека ова повторно го покажува своето најлошо лице и тоа е дека кога веќе мислевте дека имате надминати одредени проблеми, тие повторно се појавуваат токму пред вас. Но, вистина е дека не можеш да се бориш со љубовта, или можеби можеш? Вториот филм во сагата што можете да го погледнете и на Amazon Prime И иако не доби добри критики, се чини дека јавноста имаше друго мислење.

После: Изгубени души

Стигнавме до третиот филм, а досега тој е последниот што го имаме на располагање за да може на Amazon Prime. Бидејќи овој излезе во 2021 година и ќе треба да почекаме малку да пристигне четвртиот дел. Во моментов, се чини дека односот на соживот меѓу двајцата оди од сила на сила. Но, кога се чинеше дека се консолидира како возрасна врска, во игра влегуваат родителите и семејството на секој од нив. Така ќе сфатат дека можеби повторно ќе имаат спротивни погледи на животот, па дури и ќе се сомневаат во нивните чувства, бидејќи има уште многу тајни кои ќе бидат откриени во текот на филмот. Но, секогаш е подобро да го видите сами затоа што има многу историја за ролна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.