Откријте ја трикотажата од новата колекција на Mango

Трикотажа од новата колекција на Mango

Плетена облека Нив им е место во нашата гардероба во текот на целата година, иако во зима имаат поголемо присуство. Манго им дава одлична улога во својата нова колекција и не сакавме да ја пропуштиме можноста да ви ги покажеме и да ги искористиме за да зборуваме за трендовите.

Како што одминува годината, трикотажата еволуира за да се прилагоди на барањата на секоја сезона. Затоа не треба да не чуди што коегзистираат во новата колекција на каталонската фирма буци плетени џемпери со други полесни ажур плетени. И дека здолништата и фустаните растат на големо поради близината на пролетта.

Сетови за врвови и кардигани

Сетот кроп топ и кардиган од мешавина од карамела волна е еден од нашите омилени од новата колекција на Mango. Не носи до пролет каде што можеме да ги комбинираме двете парчиња миди здолништа во течни ткаенини или каубој.

Трикотажа од новата колекција на Mango

Џемпери и јакни

Џемпери и кардигани со контрастни цевки се некои од протагонистите на оваа колекција. Во црно-бели тонови, тие се многу носливи и разноврсни за да се создадат едноставни облеки во овие бои. Заедно со овие се издвојуваат ажурните џемпери во нежни бои, омилените во пролетта! и други подебели со пруги за да и го зададат последниот удар на зимата.

Трикотажа од новата колекција на Mango

Фустани и здолништа

Иако меѓу трикотажата во новата колекција на Mango можете да најдете и здолништа и фустани, фустаните се издвојуваат како протагонисти. Ќе ги најдете главно во неутрални бои: црни, кафени и беж; Y обрасци на кожата или со нагласена половина, како што е прикажано на сликата погоре.

Што се однесува до здолништата, тие ретко се сами. Во повеќето случаи, тие создаваат дводелна облека заедно со кратки фино плетени кардигани или џемпери. И повеќето имаат а ребрести дизајн.

Дали ви се допаѓаат овие Манго трикотажа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.