Откријте ја новата колекција SS23 на Nice Things

Нова колекција SS23 од Nice Things

Навистина ми се допаѓаат брендови со личност, оние чија облека ќе можете да ја препознаете во постава без двоумење. Шпанскиот Nice Things е, без сомнение, еден од нив и веќе можеме да ги откриеме нивните нови предлози. да, новото SS23 колекција од Nice Things тука е!

Nice Things не се занесуваат од трендовите, тоа е а потпис со своја личност. И со многу означен идентитет благодарение на употребата на бојата и истакнатоста на принтовите во нивните колекции. Калеидоскоп и Блум се имињата на нивните нови колекции и веднаш ќе сфатите зошто.

Инспирацијата

Калеидоскоп и Блум служат како инспирација на фирмата за оваа нова колекција пролет/лето. Цветни и геометриски елементи тие се во сојуз со графички реминисценции од 60-тите, а заедно со бојата, плетените квадрати и малите жакардови сочинуваат многу свежа и посебна капсула.

Нова колекција SS23 од Nice Things

Боите

Nice Things никогаш не била кукавица со боја. и до еден неутрална палета на бои составени од бели, екру, тен и сиви кои можете да ги комбинирате една со друга, ќе најдете други поживи бои меѓу кои се издвојуваат обичка розова и зелена боја во различни верзии.

Нова колекција SS23 од Nice Things

Најважните работи

Има облеки кои не остануваат незабележани во оваа нова Nice Thing ss23 колекција. Еден од нив е реверзибилен тренч мантил, зелено и окер или сиво и жолто, вие одлучувате. Заедно со ова и меѓу горната облека се издвојуваат и кратки јакни со јака на кошулата и предно закопчување.

Панталоните со дезен Направени од ленена мешавина и со широки ногавици, тие се уште една од задолжителните работи на колекцијата. Дали се осмелувате да ги облечете со соодветен елек? А не ги забораваме и миди фустаните без ракави со ласкави кроеви и детали. Посетете го нивниот каталог за да ги видите сите!

Дали ви се допаѓаат предлозите на новата колекција Nice Things SS23?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.