Откријте ја новата колекција на чанти Purificación García

Торби за прочистување на Гарсија

Доаѓа Божиќ, период од годината во кој сакаме да ги изненадиме оние со кои најмногу ги сакаме некој подарок. На Чанти со Purificación García тие можат да станат одлична алтернатива за ова, па затоа денес ви прикажуваме некои од новитетите на неговата колекција есен-зима 2022/23.

Долго време не сте ги посетиле од шпанската фирма? Тогаш веројатно ќе се изненадите од неговото нова линија сохо, многу елегантна линија на чанти направени од говедска кожа. Дали преферирате нешто посекојдневно? Пополнетите најлонски кеси тогаш ќе бидат оние кои ќе го привлечат вашето внимание. Откријте ги сите!

Нова линија на Сохо

Новата линија на Soho стана една од нашите омилени од колекцијата Purificación García. ги сакаме контрастни и персонализираната клапа со магнетно затворање на торбичката со попречно тело. Во сини, бордо и црвени тонови е одличен предлог да им дадете боја на аутфитите оваа зима.

Тоа е, без сомнение, идеално дополнување за секојдневно се движи низ градот, иако ако барате нешто поприсебно би можеле да ја претпочитате црната или камила кожа чанта за рамо со контрастна кожна внатрешност, од истата колекција.

Поместени најлонски кеси

Најлонските чанти со ватиран дизајн играат водечка улога во колекцијата есен-зима 2022 на шпанската фирма. Ќе можете да најдете се, од бонбониери до големи чанти за рамо Cube Pop ватиран дизајн и соодветно шиење. И со синџир и кожна рачка.

Најлонски ватиран кеси

Заедно со горенаведеното, на голема торба за рамо во најлон со дијагонален ватиран дизајн. Одлична чанта за носење сè што ќе ви треба во текот на денот со кожени ремени на рамо и логото на брендот на предната страна. Го сакаме бургундскиот дизајн со рачки од камила. Не ти?

плетенка почит

И ако ви се допаѓаат најкласичните чанти, нема да ги занемарите торби со кофа за рамо во висококвалитетна кожа со печат врежан со коцки и ефект на плетенка. Елегантни дизајни за секојдневна употреба со плисиран затворач во соодветна кожа и внатрешност со природна завршница.

Нема да ве измамиме, торбите Purificación García тие не се евтини. Оние кои се вклучени во нашиот избор чинат, во повеќето случаи, помеѓу 150 и 230 евра. Без разлика на цената, дали ви се допаѓаат?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.