Откријте ја колекцијата Beachwear од Bimba y Lola

Колекција облека за на плажа од Бимба и Лола

Со оглед на тоа што имаме многу одмори зад аголот, не треба да изненадува што модните фирми го привлекуваат нашето внимание колекции дизајнирани за уживање во деновите на плажа. Еден од последните што го стори тоа е Бимба и Лола, откријте ги нивните предлози со нас!

Шпанската фирма Бимба и Лола Тој не се двоумеше да ги собере сите свои предлози за деновите на плажа во колекцијата Beachwear. Предлози меѓу кои се вклучени во прилог на облека и додатоци за бања, други да се облекуваат на удобен и безгрижен начин во нашето доаѓање и одење на плажа.

Боите

Theолтата Служи во оваа колекција на спој на унија. Го наоѓаме, главно, во облека со шара, понекогаш комбинирана со други главни бои на оваа колекција, сина и бела. Но, ова не се единствените истакнати бои во колекцијата Beachwear; розите и јоргованите имаат и голема улога.

 

Колекција облека за на плажа од Бимба и Лола

Моделите

На мотиви за врзување боја Тие не остануваат незабележани во новата колекција на Бимба и Лола. На бела позадина, тие комбинираат жолти и сини за да обликуваат облека инспирирана од спорт, како што се маици и дуксери. Може да го најдете и во додатоци за на плажа, како што се крпи, во различни нијанси.

Колекција облека за на плажа од Бимба и Лола

Заедно со овие мотиви, се истакнуваат отпечатоците од BYL и Animal Brut. Првиот, во екру и жолто, ги репродуцира иницијалите на Бимба и Лола и можете да го најдете во хулахопки, фустани, па дури и пижами. Вториот, запечатен на црна или слонова коска позадина, има прекрасни слатки фустани во кошули и да, пижами исто така.

Сè за на плажа

Да се ​​биде колекција на облека за плажа, не можете да пропуштите облека за пливање, како и неопходни додатоци за на плажа. Најоригинални костими за капење Тие се карактеризираат со мотиви за уредување цвеќиња. Мотиви што се повторуваат на крпи и кои можете да ги комбинирате со други живописни додатоци на фирмата, како што се флип апостолки, чанти или капи. Дали повеќе сакате избледени мотиви? Исто така, нема да имате проблем да ставите тотален изглед на боја на вратоврска со кој ќе се спуштите на плажа.

Дали ви се допаѓаат предлозите на Бимба и Лола за на плажа?

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.