Откријте го пекарскиот прибор од Зара Дома

Прибор за дома „Зара“ за готвачи за пециво

Со нетрпение ја очекувате есента за да ја вклучите рерната? Уживате во мирисот на свежо печени кекси, мафини и колачиња? Ако е така, нема да можете да одолеете на новиот пекарски прибор од Зара Дома. Затоа што покрај тоа што се практични, тие се убави.

Влегувањето во Зара дома никогаш не е добра идеја ако сакате да го чувате вашиот паричник безбеден. Во мојот случај, и знам дека не сум единствениот, ова е случај бидејќи тие вградија кујнски прибор во нивната колекција. И тоа е дека кога некој ужива во печење слатки, никогаш не изгледа дека има доволен број калапи.

Не правете грешка, меѓу новите пекарски прибор од Zara Home ќе најдете повеќе од калапи. Од вреќи за пециво до хартија за печење, с everything што ви треба за да можете да направите секакви слатки препарати. Но, ајде да ги анализираме сите негови вести еден по еден.

Торба за пециво и силиконски калапи

Алуминиумски калапи

Во новата колекција Zara Home ќе најдете разни калапи за изработка на сите видови слатки препарати. Од класичниот дизајн во форма на спирала до други со издолжена форма. Сите направени од алуминиум со надворешно политетрафлуороетилен во беж боја.

И ако во оваа линија прибор за пециво ќе најдете и рамекини, совршени за гответе ги вашите десерти поединечно, сигурен облог за изненадување на вашите гости. Бисквит, панакота, флан ... Што ќе готвите во нив?

Силиконски калапи

Дали сте навикнати да користите силиконски калапи? Zara Home вклучува во оваа колекција силиконски калапи во бело совршено за правење мафини или мафини. Со нив нема да имате потреба да користите хартиени капсули и по нивното користење ќе треба само да ги ставите во машина за миење садови за повторно да бидат готови. Тие исто така вклучуваат памучна кеса за поудобно складирање.

Сет за торби за пециво

Сетот за торби за пециво вклучува 5 различни глави и чистачНа Совршен комплет за да го дадете последниот допир на вашите слатки или да го олесните полнењето на другите. Со тело на етилен винил ацетат и уста од полипропилен, неговата цена е многу прифатлива: 12,99 евра

Прибор за дома „Зара“ за готвачи за пециво

Хартија за печење

Хартијата за печење е неопходна за поставете го плехот за рерната а со тоа да спречите слатки да не се залепат во него. Тоа ни гарантира поедноставно и поудобно расклопување и ништо не сака да „страда“ откако ќе се вложи напорот. Онаа од Зара Дома е прилично хартија за печење, со цртежи на колачи, совршена за презентирање слатки на масата. Секој пакет содржи 20 единици и има цена од 5,99 евра.

Висок порцелански послужавник

Кога правиме торта или торта сакаме да изгледа на масаНа Тешко е да се направи на чинија, поради што високите јадења со тркалезна основа се толку привлечни. Дизајнот што можете да го најдете меѓу новите прибор за пециво Zara Home има дрвена основа и порцеланска основа.

Димензиите на основата се 32 сантиметри во дијаметар, што го прави совршен за оние слатки варени во алуминиумска калап во форма на спирала, но и за презентирање на планина од мафини или мафини на масата. Не ти тече ли уста?

Прибор за дома Дома

Дали е сето тоа што ни нуди новата колекција Zara Home? Воопшто не! Како што споменавме порано, ова се новините, но, покрај тоа, можете да ги најдете во колекцијата прибор и кујнски прибор други алатки за пециво како што се алуминиумски чинии за мешање, прачки и силиконски шпатули, сита или ролки, за што веќе зборував пред неколку месеци, се сеќавате ли на нив? И, покрај тоа што се практични, тие стануваат совршен подарок за loversубителите на тестото

Поврзана статија:
5 прибор за дома Zara за loversубителите на слатки

Но, во нашите кујни не се подготвуваат само слатки. Во собирање прибор и прибор Од фирмата ќе најдете се што ви треба за да го олесните креирањето на вашето дневно мени. Исто така, нема да се грижите дали треба да ги оставите на шалтер, бидејќи нивниот дизајн е многу внимателен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.