Откријте ги есенските зимски предлози на Thinking Mu

Есенска зима од Thinking Mu

Не е првпат да зборуваме за Thinking Mu, a одржлива модна фирма чија цел е да придонесе за посвесна и побавна потрошувачка со позитивно влијание врз луѓето и околината. И не првпат да ви ги прикажеме есенските зимски предлози кои се издвојуваат по нивниот опуштен и удобен стил.

Облеката од линијата Trash се издвојува во есенската зимска колекција на Thinking Mu, a проект за нула отпад во која пресите се создаваат од комбинација на влакна извадени од рециклирани материјали и одржливи девствени влакна. И нема да можете да ги тргнете погледот од нивните предлози за кадифе и оние со карирани модели во сини и tja тонови.

Боите

Ја сакаме палетата на бои што Thinking Mu ја избра во својата нова колекција. И дали тоа се тие зелена, портокалова, плочка и блуз, Тие доаѓаат да ги натераат нашите тимови оваа сезона есен-зима да добијат попозитивен и весел тон. И за нас, с everything што става добро лице на лошите временски услови, секогаш изгледа како одлична алтернатива.

Есенска зима од Thinking Mu

Најважните работи

Кога некој ќе открие облека од линијата ѓубре, Придонесувајќи за циркуларната економија со рециклирање значителен дел од памучен отпад од стара облека и дрвена маса од рециклирана одржлива шумарство, лесно е да се замисли удобноста што тие може да ви ја овозможат во вашиот секојдневен живот. Ребрестиот истегне фустан и еластичното миди здолниште со еластична лента за половината се несомнено нашите омилени парчиња.

Есенска зима од Thinking Mu

Исто така, лесно е да се забележи папучи облека органски памук од колекцијата: дунгари со панталони со директно сечење, панталони до глуждот, тексас јакни, кратки здолништа со четири џебови ... Облека која одлично се комбинира со маиците Психо и проверените џемпери од волна од нивниот каталог.

И заедно со претходните не можеме да не ги споменеме карирани фустани и блузи со издувани ракави, многу во согласност со модерниот селски стил и линиите што исто така беа носени ова лето.

Дали ви се допаѓаат есенските зимски предлози на Thinking Mu?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.