Обележете го струкот оваа зима со овие палта со ремен

Зара палта со појас

Ни се допадна толку многу антрацитно сиво опремено палто од каталогот Зара што ја зафаќа нашата корица, дека сме принудени да го создадеме овој запис со единствена цел да го вклучиме. Но, не можевме да го оставиме таму, па ги поминавме каталозите Zara, Massimo Dutti и Mango во потрага по други. палта со појас со кој можете да ја обележите половината оваа зима.

Палтата со појас се одлична алтернатива за комплетирање на нашите комбинации во зима. Со безвременска естетика, тие се генерално многу ласкави кога истакнете ја половината и стилизирајте ја нашата фигура. И тоа е дека кога за да се бориме со студот ставаме слој по слој, може да биде тешко да се најде.

палта со појас

Палтата со појас не се ништо ново, дури ни тренд, но тие се облека на која се посветени речиси сите фирми. Во текот на сезона есен-зима Не е тешко да се најдат во каталозите и на евтините фирми и на големите дизајнери, со широк спектар на дизајни и во широк спектар на бои.

Манго палта

Манго палта

Ако не прашате за извонредните карактеристики оваа сезона есен-зима 2022 година во овој тип палто, мора да зборуваме за клапи, големи и дарежливи. Исто така и должината, секогаш под коленото и дезенот, генерално исправен. Што се однесува до боите, има четири кои се издвојуваат: антрацитно сиво, гранат, сурово и секако камилата.

Масимо Дути палта

Масимо Дути палта

како да ги комбинирате

панталони за шепа широки ногавици, џемпер со врат и чизми до глужд со потпетици се комбинираат во бројни комбинации кои модните фирми ги комплетираат со палта со ремен. Можеме да ги најдеме и со кожени панталони и фармерки, вторите во тоалети инспирирани од машкиот пол.

На плетени фустани тие се одлична алтернатива и сега во зима, во комбинација со високи чизми и капут со ремен. Но, така се и другите видови фустани. А токму овие палта можат да не придружуваат во секојдневието, но и во свечени и специјални прилики.

Дали имате капут со појас во вашиот плакар?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.