Одлични трендови во декорација на свадби 2022 година

Свадбена декорација 2022 година

Веќе започнуваат свадбите 2022 година, па мора да знаеме кои се одличните трендови во декорацијата кои се огромни. Бидејќи речиси сигурно ќе ви дадат низа идеи за да можете да ја инспирирате вашата свадба во нив. Ако се тренд, тие се поразителни и се опции кои ќе дадат многу да се зборува.

Значи, ако го сакате сето тоа на вашиот голем ден, не можете а да не ги запознаете. Вистина е дека сè што опкружува свадба е сосема лично. Оттука најдоброто што можеме да го направиме е земете ги овие трендови како инспирација и додајте ги на нашата свадба според нашите вкусови. Сигурно можете да ги прилагодите на она што го замислувавте за вашиот најважен ден!

Светли и природни бои за свадби 2022 година

Темата на боите е секогаш една од најкоментираните. Но, во овој случај се чини дека посветеноста на неутралните тонови доаѓа силна. Оттука во палетата на опции ќе се додадат и бели и беж и посветли нијанси. Затоа што она што сакате да го постигнете е поприроден простор, поврзан со природата што не опкружува. Поради оваа причина, зад нас ќе ги оставиме највпечатливите бои за да создадеме поизбалансирани простори. Се разбира, ако сакате да додадете некоја живописна нијанса, знаете дека секогаш можете да ја прилагодите според вашите вкусови.

осветлување за свадби

Осветлувањето го носат висечките светилки

Осветлувањето е уште еден од најважните делови кога станува збор за украсување на свадба. Затоа што можеме да го искористиме за да му дадеме уште поголемо значење на банкетот. Продолжувајќи со природната завршница, се соочуваме со опција каде висечките светилки ќе бидат вистинските протагонисти. Но, не премногу светкави, но ќе имаат стаклен финиш што го прави да има најелегантен финиш. Се разбира, свеќите стануваат уште еден од суштинските детали. За да нема проблеми, можете да ги ставите во стаклени вазни, давајќи и на декорацијата пософистициран воздух.

Комбинирани маси во свадбена декорација 2022 година

Веќе неколку години сакаат да го раскинат протоколот. Бидејќи ова нешто да се има долги маси, секогаш одвоени од невестата и младоженецот, не е секогаш нешто што завршува во многу случаи. Значи, може да има комбинација и од долги и од тркалезни маси. Згора на тоа, тоа го прави веќе некое време и се чини дека ќе продолжи да успее. Освен тоа, Невестата и младоженецот не седат секогаш со кумовите, туку секогаш кога ќе видите дека се сами на маса но поблиску до гостите, па дури и еден до друг. Секогаш треба да изберете што е најдобро со секој пар, но вистина е дека протоколите се чини дека се оставени настрана.

свадбени бои

Обложувајте се да ги организирате гостите на оригинален начин

Поминаа оние маси кои имаа бројки и во секоја од нив се собраа по неколку гости. Па, оригиналноста е позиционирана во секоја свадба која се почитува. Затоа, наместо овие бројки секогаш можете да ги ставите ставајќи на секоја табела наслови на песни или филмови, па дури и имиња на актери. Сè оди толку долго колку што е да се заврши идејата на многу оригинален начин. Се чини дека секоја година иновациите се на наша страна и со малку имагинација сепак можат да бидат повеќе од успешни. На ист начин, секогаш можете да поставите плута каде што ќе ја објавите целата листа со имињата или, на секоја табела, да поставите некој детал што го дефинира нејзиното име. Зарем тоа не звучи како одлична идеја? Потоа можете да се обратите за тоа во свадбена декорација 2022 година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)