Обложувајте се на плетени кардигани за да создадете гроздобер облека

Модни стилови со плетени кардигани инспирирани од гроздобер
Дали имате дома предмети што не сте ги носеле со децении? Дојде време да ги прелистаме овие да им дадеме шанса плетени кардигани од рака дека сите сме имале или барем сите кои сме на потребната возраст.

Ако имате, имате среќа! Можете да креирате стилови на гроздобер тренд и дајте втор живот на таа облека. Зар не чуваш работи? Не грижи се, нема да имаш проблем да најдеш таков што ти се допаѓа во актуелните модни колекции затоа што, како што објавивме пред неколку месеци, тие се едни од трендовите на сезоната.

Со ажур, везени цвеќиња, карирани отпечатоци или контрастни украси. Плетени кардигани инспирирани од гроздобер се тренд оваа сезона. И како тренд, можете да ги најдете во колекциите на модни фирми како што се Зара, Манго или Асос.

Плетени кардигани инспирирани од гроздобер, вистински тренд!

Во неутрални бои или нежни пастелни нијанси Тие ќе имаат голема улога во облеката на оваа сезона пролет-лето 2021 година. И нема да биде потребно да се комплицираат за да се интегрираат во овие. Всушност, комбинирањето на нив со фармерки е најпопуларна опција кај инстаграмџиите.

Стилови со плетени кардигани

Идеи за нивно комбинирање

Пар фармерки и кардиган, нема да ви требаат повеќе оваа пролет. Завршувајќи го изгледот со чевли со ниски потпетици во стилот на Мери esејнс или корпа за рака, како што би направила Луиза Дурел, ќе постигнете инспириран гроздобер изглед, совршен за секојдневна употреба.

Кардигани со осмици или ажур во неутрални тонови се исто така идеални за носење над фустани или врвови со отпечатоци од цвеќиња. И, ако сакате стил инспириран од седумдесеттите години, ќе треба да одите само на разгорено мини здолниште и соодветна кариран кардиган, дали се осмелувате?

Покрај тоа што ви помагаат да креирате гроздобер изглед оваа сезона, овие кардигани без јака и прицврстена напред Тие ќе бидат многу корисни кога ќе дојде летото. Сигурни сме дека ќе добиете повеќе од нив отколку што мислите. Дали се придружувате на трендот?

Слики - @juliesfi, @maralafontan, @lolo_bravoo, @chloecleroux, @elliiallii, jane_mcfarland, @mirenalos, @audreyrivet, @mariellehaon

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.