Нови трендови од Purificación García за летото

Трендови на Purificación García за летото

Среде зима откривме мал преглед на сегашниот колекција на Purificación García. Многу широка колекција SS21 меѓу чии новини откриваме три нови трендови на фирмата. Можете ли да погодите кои се тие само од насловните слики?

Веројатно ги погодивте. Првиот има боја како свој протагонист; конкретно, длабока портокалова боја. Останатите се однесуваат на два вида отпечатоци: отпечаток во риги и ботаничко или цветно печатење. Три трендови кои, сепак, не се единствените во новата колекција на шпанската фирма.

Портокалот

Изненадувачки е да се најде портокаловата ringвезда во колекцијата Purificación García. Го наоѓаме во парчиња со уметнички отпечаток како плисиран фустан со миди без ракави и долга лелеава кошула со ревери, екстра големи џебови и странични процепи. Но, и во обична облека, како што е неструктурираната јакна со преголема ребреста линија со реси или јакна од вештачка кожа. Облеки што фирмата не се двоуми да ги комбинира со други бели.

Трендови на Purificación García за летото

Пругите

Хоризонтални и вертикални ленти, тенки и дебели ленти ... Различни видови ленти се издвојуваат меѓу новините на Purificación García. Сепак, сите имаат една заедничка карактеристика, Тие се претставени во црно-бело. Со овој принт, ќе најдете разгорени фустани, директно панталони и јакни со двојни гради во памук во форма на саќе и штипка. Иако веројатно, најмногу ќе го привлечат вашето внимание разгорено миди здолниште и памучната јакна со хоризонтални ленти.

Трендови на Purificación García за летото

Цветни отпечатоци

Првиот ботанички, светли и разнобојни. Вториот цветен во црно-бело со жолти нијанси. Дали веќе го имате вашиот омилен? Пресечен розов капут со балони во пробиен најлон со тркалезно деколте и миди фустанот во зрнеста крепа со надуени кратки ракави и здолниште пресечено со балони се нашите омилени парчиња со ботанички принт.

Меѓу оние со црно-бел цветен принт Особено нè привлекува краткиот фустан со права линија и панталоните, и двата во креп, со контрастни детали за цевки. Иако не сакаме да престанеме да ја споменуваме бомбер јакната затоа што може да стане одличен сојузник за комплетирање на многу различни тимови во лето.

Дали ви се допаѓаат предлозите на Purificación García за летото?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.