Нова колекција облека за дома Zara Home

Нова колекција облека Zara Home

Дали со нетрпение чекате да се вратите дома секој ден за да се чувствувате удобно? Доколку освен удобност дома, сакате да се облекувате трезвено и елегантно, предлозите на Zara Home изгледаат како одлична алтернатива. Откријте со нас новото Колекција на облека Zara Home за дома?

Во новата колекција на Zara Home има облека што можете да ги носите и двете внатре и надвор од куќата. До ноќни кошули и свилени наметки ќе ви биде топло плетена облека кои можете да ги комбинирате со вашите фармерки за да создадете едноставни облеки за секој ден.

свила за спиење

Меѓу ноќните облеки во новата колекција на Zara Home, се свилени ноќници, пижами и наметки во природни тонови. Свилата е природен регулатор на топлина, што ја прави зимата блага, а летото студена, што ги прави овие алишта совршени сојузници за употреба во директен контакт со кожата во текот на целата година.

Нова колекција облека Zara Home

Удобна облека од памук

Во новата колекција на облека Zara Home за дома, ќе најдете и памучни пижами составени од панталони и кошула со шипка. Како додаток на панталони, маици и дуксери идеално да се чувствувате удобно дома.

Нова колекција облека Zara Home

Плетете и кашмир за да добиете топлина

Во однос на претходните, во најстудените денови можете да носите која било трикотажа на фирмата дома. Џемпери и долги јакни во природни и сиви тонови со кои можете и да излезете. Веќе се заљубивме во џемперот со осумки на насловната, но чини 129 евра.

И тоа е дека многу од облеките во колекцијата имаат цени што надминуваат 100 евра. Тоа е затоа што многумина се направен од 100% кашмир и други во 100% свила од црница, два ексклузивни материјали и затоа скапи.

Дали ви се допаѓаат предлозите за Куќата на Зара Хоум? Ги сакаме, но многумина се надвор од нашиот буџет за постелнина за домаќинство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.