Најспецијалните прстени за салфетки H&M за да и дадат оригинален шмек на вашата маса

прстени за салфетки

Ако размислувате да имате некој вид на состанок во форма на ручек или вечера, тогаш веќе знаете дека првиот чекор е да ја облечете масата според настанот. Иако менито е секогаш важно, украсните детали никогаш не треба да се изостават. Затоа што ќе ни дадат можност да станеме одлична домаќинка или водителка. Не ги пропуштајте прстените за салфетки!

Верувале или не, оригиналните идеи доаѓаат рака под рака со чаршафи, салфетки, но и прстени за салфетки. Оттука H&M секогаш ги има најдобрите идеи за да триумфирате на многу посебна маса. Сите ваши гости ќе уживаат во вашиот добар вкус и без да потрошите онолку колку што мислевте. Дознајте сè подолу!

Метален држач за салфетки во решетка

златен прстен за салфетка

Една од најдобрите опции е прстенот за салфетка како овој. Бидејќи има тркалезна форма, во која на многу едноставен начин можете да ја ставите салфетката. Исто така, има а финиш со ефект на мрежа што секогаш носи оригиналност и природност. Неговата златна завршница ќе му го даде најелегантниот и најнеопходниот шмек за нашата маса. Така, секогаш можете да се обложувате на бели салфетки кои се во контраст со ваква нијанса. Иако ако сакате да се обложите на понеформален финиш, можете да уживате во комбинирање на повеќе нијанси како црвена или дури зелена. Овие прстени за салфетки нема да кажат не на вкусниот избор на бои.

Прстени за салфетки во кожна завршница

држач за кожна салфетка

Иако златниот допир е основен, ефектот на кожата не останува настрана. Затоа што само на прв поглед сфаќаме дека тоа е уште еден од сигурните облози на маса со многу стил. Има заоблена форма, па салфетката можете да ја поставите како што сакате. Покрај тоа, тие имаат контрастни шевови. Без сомнение, таа е една од оние дискретни опции кои во исто време и даваат на вашата маса тотално обновен изглед, а истовремено и модерна. H&M го има пакетот од 4 по неверојатна цена.

цветен прстен за салфетка

цветен прстен за салфетка

Цветовите се еден од оние детали кои ги сакаме и ние на трпезата. Но, не само во вазна туку и во форма на совршен додаток како што е прстенот за салфетка. Во овој случај, има се што ви треба за да се заљубите, бидејќи покрај цветниот облик кој толку многу ни се допаѓа, имаат и металик златен финиш кој е комбиниран со допир на бела боја за да го формираат совршениот цвет. Без сомнение, тоа е една од одличните опции за оригинална и елегантна маса, се разбира.

Допир на боја на вашата маса со прстени за салфетки

прстени за салфетки во целосна боја

Иако е точно дека коментиравме како златната боја е таа што води во вакво надополнување, мора да се каже дека понекогаш ни е потребна нова доза на бои на нашата трпеза. Што мислите за портокаловата боја? Да, секогаш е задолжен да ни ги понуди најсовремените резултати и затоа го сакаме. Плус тоа е една од оние нијанси кои никогаш не излегуваат од мода. Време е да се обложиме на ваква идеја и да замислиме колку добро ќе биде поставена на маса.

Многу романтичен прстен од срцева салфетка

Црвен прстен од салфетка со срце

Затоа што романтизмот секогаш треба да биде присутен на маса. Особено кога станува збор за специјални вечери. Поради оваа причина, H&M секогаш е посветен на тоа да ги има чудните детали за вашите гости и за вас. Се работи за некои црвени прстени за салфетки во форма на срце страста. Што повеќе да бараме? Тоа е уште една од оние опции што не можете да ја пропуштите. Сега кога пристигнува Денот на вљубените, не би било лошо да им дадеме совршен шмек на нашите маси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.