Најдобрите чекори за создавање сопствен „Ѕид на галерија“

Ѕид на галеријата

Трендот на украсување како „Ѕид на галерија“ е еден од најневеројатните кои можете да ги понудите на вашиот дом. Секако, секогаш можете да го приспособите на вашиот вкус, но без сомнение она што ќе го постигнете е да се обложите на ѕид кој можеби немал многу истакнатост. Ќе му го дадете и ќе создадете најоригинален простор.

Тоа е концепт кој ви овозможува да собирате листови со уметнички дела, спомени од вашиот живот, фотографии или се што ќе ви падне на памет, за да го украсите тој простор на кој му треба уште малку живот. Така, врз основа на тоа, ви ги оставаме најдобрите совети или трикови за да го направите како што очекувавте.

Обложувајте се на колекција од различни големини

Бараме креативно место, нешто што не го следи истото правило како да може да поставиме неколку слики. Со други зборови, најосновното е оставено на страна за да се даде живот на нешто покреативно. Значи, пред сè, ништо како обложување на завршетоци со различни големини. Можете да изберете отпечатоци што се во малку поголеми рамки, а други во помали рамки. Но, точно е дека мора да има рамнотежа меѓу двете. Нема да поставите само една мала и пет големи, бидејќи ќе изгледа малку неизбалансирано. Исто и во однос на формите. Можете да се одлучите за квадратни и правоаголни рамки. Иако зборуваме за рамки, сликите не мора да одат, но тие можат да бидат слики или листови.

Украсете ѕид со уметнички дела

Наредете рамка загатка

Како што споменавме, најосновното нешто е што предметите што ќе ги имате во вашиот „Ѕид на галерија“ се во рамка. Значи, уште една од опциите што треба да ги имате за да можете да му дадете живот на тој колаж што толку многу ви се допаѓа е да создадете еден вид загатка. Можете да ги поставите сите рамки на подот, така што тие ќе формираат едно парче. Ова значи дека можете да создадете голема геометриска форма со интегрирање или поставување на сите рамки, со различни големини и форми. Потоа, кога ќе го имате организирано на подот, можете да го однесете до ѕидот. Иако ако сакате, може да има и раздвојувања меѓу рамките и исто така ќе биде уште една идеална опција.

Направете „Ѕид на галерија“ над полицата

Кога страницата е мала или не сакате да го „покриете“ целиот тој ѕид со спомени, секогаш можете да го направите тоа на друг поедноставен и покомпактен начин. За тоа, Можете да поставите полица или полица. На него ќе ги поставите сликите или рамки со вашите омилени спомени. На овој начин ќе создадете повеќе од фантастична колекција на слики кои ќе му дадат живот на тој ѕид или тој агол. Повторно, не боли да се комбинираат различни големини, па дури и рамки со различни бои, особено кога ѕидот е бел. Бидејќи ова ќе создаде најоригинален визуелен ефект.

колаж ѕид

Изберете ја нарачката за вашиот „Ѕид на галерија“

Во секое време ја спомнувавме идејата за различни бои, големини и форми на рамката. Но, што би помислиле да изберете да одговарате на ѕидот со иста рамка во боја и големина? Па, тоа е уште еден начин на кој редоследот победува убедливо. За тоа мора да изберете голем број рамки кои ќе ги поставите едната веднаш до другата, а потоа веднаш подолу без да оставите простор. Рамките треба да имаат иста боја и форма. Се разбира, внатре можете да изберете спомени, слики или детали кои сакате да ги одржите во живот. Ако сакате да го истакнете вашиот „Ѕид на галерија“, тогаш обидете се да ги направите овие рамки во контраст со бојата на ѕидот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)