Summer Sounds, колекцијата на фестивалот Спрингфилд

Летен звук, колекција на фестивалот Спрингфилд

Дали одите во една од музички фестивали што ќе се одржи во лето кај нас? Ако е така, на фестивалски облеки што ви го нуди Springfield во својот нов едиторијал Summer Sounds, може да биде одлична алтернатива за слободно и удобно движење. Откријте ја оваа колекција на фестивалот Спрингфилд!

Актерката Бегона Варгас и групата Hinds го позајмуваат својот имиџ на оваа нова кампања на компанијата во која главна улога играат печатените фустани, тексас облеката и исечените капчиња. Лесни облеки полни со бои кои ве повикуваат да се забавувате.

Фирмата успеа да го рекреира во оваа кампања тоа Сензација на слободата а исто така и забавата со која ги поврзуваме музичките фестивали. Тоа го има направено преку сценарија и специфични елементи како облека: младешки, свеж и со тој хипи допир кој секогаш функционира во овие случаи.

Летен звук, колекција на фестивалот Спрингфилд

Клучевите на Summer Sounds

Дезенираните фустани Тие имаат голема улога во оваа колекција. Имаат саќе тело, машнички на прерамките, рифови на здолништето... детали кои им даваат свежина и движење. Кратките или миди се комбинираат со рамни сандали и каубојски чизми.

Летен звук, колекција на фестивалот Спрингфилд

Капчиња е уште еден клуч за оваа колекција на фестивалот Спрингфилд. Топ со прерамки, со квадратно деколте и капчиња цветови во боите на корицата, веројатно е едно од парчињата кои привлекуваат најголемо внимание во оваа колекција, но не и единственото, бидејќи ќе имате време да го потврдите.

Заедно со капчиња врвови, на скратен горен дел со цветен принт. Овие се комбинирани со тексас облека: панталони, кратки здолништа и шорцеви. Иако можете да се обложите и на комплет маица или блуза и елек. А токму елеците со етнички вез се уште еден од предлозите на Спрингфилд за следните фестивали.

Дали ви се допаѓаат предлозите на оваа фестивалска колекција на Спрингфилд?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)