Летни стилови: време да ги извадите шорцевите од плакарот

Летни стилови со шорцеви

Сè укажува на тоа дека оваа недела ќе можеме да уживаме во летно време, иако официјално нема да влеземе во оваа сезона до следниот 21 јуни. Време е да се отстрани, затоа шорцеви или шорцеви, да создадеме стилови како оние што ги споделуваме денес.

Шорцевите се а облека поврзана со летото, иако има и такви кои ги носат во зима. Совршена облека за уживање во најжешките денови во комбинација со кошули, блузи или кошули и сандали или кошули. Дали сакате да знаете како го прават тоа?

Како и обично, секој понеделник ги искористивме сметките на различни модни инстаграмери за да споделиме девет погледи со вас. Девет летни тимови со единствен заеднички именител: сите тие имаат кратки панталони или шорцеви.

Летни стилови со шорцеви

Тенденции

Можеме да цениме различни трендови ако се однесуваме на овој тип панталони. Денимските шорцеви се уште се едни од најпопуларните кога ќе пристигне летото, сепак, оваа година шорцеви со висок струк направено во лесни ткаенини како лен. Најдобро, без сомнение, да се соочиме со најжешките денови.

Летни стилови со шорцеви

Ако се повикаме на различните опции за нивно комбинирање, мора да зборуваме и за два тренда. Првиот, од минималистичка инспирација, нè повикува да ги комбинираме со Основни маици или бели кошули или црна и комплетирајте го изгледот со рамни сандали или маици за поголема удобност.

Втор тренд нè охрабрува да комбинираме шорцеви со бохо инспирирани кошули или блузи. Тие можат да бидат кошули со цветен отпечаток и / или со модерни детали како што се тантела, возбудувања или надуени ракави. За да го комплетирате вашиот изглед, ќе ви требаат само сандали со ниска или средна потпетица, оние со кои се чувствувате најудобно и додатоци за рафија.

Дали носите шорцеви во лето? Или претпочитате да носите здолништа или фустани кога сакате да станете кратки?

Слики - @whaelse, @bartabacmode, @adelinerbr, @tsangtastic, @ fleuron.paris, @collagevintage, @lionseb, @auroraartacho


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.