Крокети од компир и тиквички

Крокети од компир и тиквички

Се двоумевме дали да ги крстиме овие крокети компири и тиквички кои денес ги предлагаме како крокети, бидејќи дури и да ги имаат тие ...

Полента и пушеле сирење

Полента и пушеле сирење

Пржената палента и пушените сирење што ги предлагаме денес се идеални како почетник за неформална вечера заедно со зачинет сос од домати.

Топки од компир и туна

Топки од компир и туна

Кнедли од туна и компир се одлично предјадење. Алтернатива на крокетите што можете да ги додадете на вашите ...

Раженчиња од портокал и шунка

Раженчиња од портокал и шунка

Овие ражничи од портокал и шунка што ги предлагаме денес се совршени да служат како аперитив. Зошто? Тие се едноставни и брзи.

Хумус од карфиол

Хумус од карфиол

Хумусот е здрава ужинка за која сите веќе сме запознати. Дали ти се допаѓа? Потоа, проверете дали сте го пробале овој хумус од карфиол.

Домати полнети со ориз и туна

Домати полнети со ориз и туна

Како лесно да подготвите домати полнети со ориз и туна дома. Идеално како почетник или да придружувате некое друго јадење.

Модар патлиџани со трска мед

Модар патлиџани со трска мед

Андалузиски рецепт пржени модри патлиџани со меден трска. Подгответе го ова типично јадење од јужните ресторани во вашиот дом.

Полнети пиперки од омлет од компири

Тортилја полнети пиперки

Пиперките полнети со омлет од компири што ги подготвуваме денес се одлична опција како почетник како пинџо на топол тост.

Ладна торта од аспарагус и туна

Ладна торта од аспарагус и туна

Оваа ладна бела торта од аспарагус и туна е совршена како почетник или вечера. Може да го придружувате со зелена салата и мајонез.