Блузи со капчиња, тренд во лето

бели капчиња врвови

На капчиња врвови тие секоја година се враќаат на модните колекции за да го најават пристапот на летото. Тоа го прават со повеќе или помалку истакнато во зависност од годината, и со различни нијанси за да се прилагодат на трендовите. Оваа сезона, на пример, има три трендови кои се издвојуваат од останатите.

на колекции пролет-лето 2022 година Zara, Sfera или Free People ни нудат, главно, капчиња врвови во природни тонови. Но, ова не се оние кои најмногу се истакнуваат, туку повеќебојните дезени со цветни мотиви и оние во кои капчињата се комбинираат со други ткаенини.

Бели врвови или во природни тонови

Блузите во природни бои се најпопуларни во актуелните колекции. Особено оние во бели или камени тонови, многу разновидни и лесни за комбинирање. Овие обично се карактеризираат со нивната шема, директно со дебели ремени и кружен врат, како дизајните на корицата на Зара. Иако е можно да се најдат и кардигани со кратки ракави и убави јаки како оние од фирмата Free People.

Блузи со шарени мотиви

Врвови со капчиња

Барате повеќе весели дизајни? Обложувајте се на дизајни во боја или со мотиви во боја. Оваа сезона ќе најдете капчиња врвови во светли бои како зелена, жолта и розова. И заедно со овие, други побоемски дизајни со разнобојни цветни мотиви.

Блузи со капчиња тела

Блузи со капчиња детали

Мора да признаеме дека меѓу предлозите за кои зборуваме денеска, ова е нашиот фаворит за пролет. И тоа е дека овие блузи кои вклучуваат капчиња тела или предни панели Тие нè освоија. Тие одржуваат совршена рамнотежа помеѓу боемското (кроше) и романтичното (надуени ракави, возбудува...).

Ќе најдете доста предлози од овој тип во бело заедно со други кои вклучи цветни мотиви. Дали ви се допаѓа тој капчиња топ со бели и сини цветови и кратки пуфнати ракави како мене? Тоа е дизајн на Зара.

Дали ви се допаѓаат капчиња врвови? Дали имате во вашиот плакар?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)