Како да декорирате со гроздобер стил на бохо

Гроздобер бохо

La мешавина од стилови при украсување Тоа е една од најдобрите работи што можеме да ги направиме, бидејќи ни дава многу поголема слобода кога станува збор за наоѓање парчиња и инспирација. Исто така е точно дека стиловите понекогаш се обединети и тешко е да се разберат еден без друг. На пример, стилот на гроздобер е многу присутен кај другите, како што се индустриски или бохо шик. Во овој случај, ќе видиме како да украсуваме во гроздобер стил на бохо.

El гроздобер стил на бохо го користи шармот и леснотијата на боемскиот стил заедно со посебните допири на гроздобер парчиња кои имаат историја и карактер. Без сомнение, тоа е една од мешавините што најмногу ни се допаѓа затоа што можеме да создадеме средини со многу личност и со неспоредлив стил.

Бои во бохо светот

Гроздобер стил на бохо

Можеби најтешката работа за мешање и интеграција во бохо декоративниот стил се боите, бидејќи не постои само мешавина. Во нордискиот стил се користат многу основни тонови и во оваа смисла е полесно, но во бохо светот се бара повесел изглед со тонови кои се обично топли. Тие можат измешајте тонови на земја, некои црвени, кафеави, портокали па дури и сина или зелена. Сè зависи од бројот на бои што сакаме да ги додадеме. Бидејќи има многу слобода, можеме да користиме многу разновидни тонови и да се забавуваме со тоа. Се разбира, мора да избегаме од ексцеси, бидејќи ако имаме премногу боја, на крајот ќе се умориме. Користете прилично основен тон како што се беж и искршени бели тонови и над нив додадете текстил со отпечатоци и убави бои.

Растенијата се неопходни

Како да се украсуваат со гроздобер мебел

Растенијата се одличен додаток на секоја декорација и дом, но во гроздобер бохо стил тие се скоро секогаш присутни. Можете да користите разни саксии, некои со стил на гроздобер, како што е теракота, за мешање на стиловите. Големи растенија или кактуси се идеални. Можете да закачите и некои растенија со саксии со капчиња, кои повторно станаа модерни и се идеални за мешање на овие стилови. Можете да создадете агол полн со растенија.

Егзотичниот допир

Боемски и гроздобер стил

Во бохо шик имаме лежерен допир но исто така е и а одраз на боемски начин на живот, во кои патувањето и егзотичните култури имаат свој простор. Затоа во многу прилики можеме да видиме парчиња од други култури во овој стил. Ако изберете и нешто гроздобер ќе имате совршен допир. Не плашете се да мешате и да одбирате парчиња што ви се допаѓаат, дури и ако не се тренд, бидејќи тоа е духот на овој стил.

Гроздоберните парчиња

Постојат многу различни идеи во гроздобер стил, но пред сè, се бараат автентични и антички парчиња, кои не се ретуширани или кои не се едноставно копија на нешто старо. За ова можете да пребарувате во траги, бидејќи во нив може да се најдат навистина интересни парчиња, со своја историја и со личност. Изборот на парчиња што се посебни е класика во бохо стилот, бидејќи не сакате да имате куќа како и секоја друга, заснована на трендови, туку нешто уникатно и поразлично.

Не брзајте да украсувате

Гроздобер стил на бохо

Во гроздобер бохо стил, парчињата мора да бидат посебни, така е веројатно дека нема да најдеме сè одеднаш. Важно е да одвоиме време да избереме парчиња и детали, да бараме работи што сакаме да создадеме совршена атмосфера во нашиот дом. Откако ќе го имате основниот мебел, можете да одвоите време барајќи ги малите детали, од вазни до текстил до огледала. Нема брзање кога станува збор за наоѓање гроздобер парчиња затоа што она што го сакаме не се појавува секогаш на почетокот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.