Како да нашминкате зелени очи

Бојата на ајлајтот за зелени очи

Дали знаете како да нашминкате зелени очи? Тие се едни од најсензуалните и најстрасните изглед. Точно е дека во рамките на него можеме да најдеме и разни нијанси на зелена боја, но сепак ви ги оставаме најдобрите совети за вашите очи да се засилат уште повеќе.

Ако видите дека се обидувате, но не го добивате очекуваниот резултат, Ние ќе ви ги дадеме најдобрите идеи за да можете да извлечете максимум од вашиот изглед. Шминката е секогаш наш најдобар сојузник за сите моменти од денот и ноќта и да ни помогне да го интензивираме она што го сакаме и да го скриеме она што не. Да се ​​фатиме за деловна активност!

Како да направите шминка за зелени очи чекор по чекор

Шминката за очи е секогаш еден од процесите што сакаме да ги правиме. Но, вистина е дека не секогаш го имаме начинот на кој сонувавме. Во овој случај, ќе ве оставиме чекор по чекор што ќе ви одземе многу малку време, па, да се фатиме за работа!

 • Подготовката на кожата е неопходна. Затоа, запомнете да нанесете малку навлажнувачки крем на лицето и после него, вашата избрана основа или шминка за таа пригода. Кога станува збор за зборување за очниот капак, има и неколку буквари кои се совршени за сенките да земат повеќе боја и да траат подолго.
 • Сега мора изберете најмалку две нијанси со иста боја на сенка. Најлесно ќе го надминеме целиот мобилен очен капак и добро ќе се вклопиме.
 • Со потемна боја ќе и дадеме повеќе длабочина нагласувајќи го крајот на окото што оди кон храмот и исто така нанесувајќи го на делот од преклопот. Но, да, во оваа последна област ќе го замаглиме за да нема линии.
 • Колку сме поблиску до солзата, толку ќе биде посветла бојата, па затоа оставивме да биде поинтензивно во другата крајност што ја споменавме.
 • Кога ќе ги примените сенките, време е да одлучете се за eyeliner. Може да биде молив или течност и со тоа ќе ја повлечеме горната линија, близу до трепките.
 • Во делот на солзата ќе дадеме допир со илуминатор. Многу малку, само мала точка, така што окото ќе ни светне двапати.
 • На крајот, ништо како да ставате малку маскара да се даде повеќе волумен на окото.

Како да нашминкате зелени очи

Каква боја за очи за зелени очи

Како средство за очи, веќе знаете дека можете да го добиете и во форма на молив, течност или гел. Вистина е дека секогаш мора да ја следиме нашата удобност. Иако во гел секогаш ќе мора малку да го замаглуваме за да не биде толку обележан. Но, тоа е веќе по вкус на сите. Она што го правите е дека останувате со боите што најмногу се истакнуваат за да знаете како да нашминкате зелени очи.

Црната боја ќе и даде многу интензитет и е совршена ако сте се одлучиле за „Smokey Eyes“. Тој зачаден стил кој ќе биде starвезда на вашите најдобри ноќи и важни настани. Додека ако сакате поголема природност, секогаш можете да се одлучите за зелен ајланд што го нагласува изгледот. Уште една од боите за очилата што не можете да ја пропуштите е кафеава. Сини или сивкави тонови не се препорачуваат.

Нијанси кои ласкаат зелени очи

Зелени бои во сенки за очи

Како да нашминкате зелени очи и кои сенки се совршени за нив? Сигурно во повеќе од една прилика сте го запрашале ова, добро, ќе ви кажеме дека е точно дека оваа боја на очите може да носи нијанси на различни бои и тонови. Но, ние сакаме да блеснат уште повеќе и од тие причини, ништо слично златните тонови, каде одат кафеавите, се една од одличните идеи за вашите очи. Но, исто така, розовата е уште една од најдобрите сојузници и виолетова. Но, вистина е дека второто е секогаш на сите усни. Не затоа што не е совршен тон, туку затоа што е тешко да се комбинира на поприроден начин.

Како да нашминкате зелени очи за забава

 • Е аплицирате светло сива сенка низ целиот очен капак.
 • Можете да контрастирате со a нијанса на боја на модри патлиџани или потемна сива боја. Ова ќе оди до надворешниот крај на окото и до средината на тоа, добро замаглувајќи го.
 • Од средината на очниот капак кон лакрималниот, бојата повторно станува јасна. Со допир на илуминатор во солза.
 • Поминете чиста четка за добро да го измешате целиот очен капак, избегнувајќи набори.
 • Поставете со темна сенка и ставете маскара.

Сега знаете како да нашминкате зелени очи за да го земете предвид во следните состаноци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.