Како да се збогувате со уморното лице

Уморно лице

Дали имате уморно лице секој ден? Тогаш е време да се збогувате со обложување на најдобрите совети. Вистина е дека на пазарот има многу креми, а ќе користиме и ние, но пред тоа вреди да се обложиме на одредени промени во нашата рутина кои ќе ни ја подобрат кожата а со тоа и на тој умор што го споменавме.

Некогаш не се само очите и таа подуеност што може да ни го уништи денот. или неделата. Но, тоа ќе биде и кожата што може да се види без светлина и темните кругови под очите кои не спречуваат да ја оставиме таа боја толку темна што сепак го прави заморот поизразен. Сега е дефинитивниот момент да се прекине со сето ова. Пронајди!

Почивај повеќе и подобро

Да, лесно е да се каже, но не е толку лесно да се спроведува секој ден. Затоа што многу пати тоа не зависи само од нас, иако имаме многу да направиме. Време е да го достигнете сонот, кој сигурен сум дека го имате. Обидете се да легнете неколку минути порано секој ден, оставете го на страна мобилниот телефон или другите уреди половина час пред спиење, како и туширајте се со топол. Ова се неколку чекори кои можат да помогнат да се опушти телото и како такви да го натераат Морфеус да не посети. Затоа што во останатото е целата основа на лицето и посјајна кожа. Бидејќи за време на спиењето се случува обновување на клетките, како и нејзино оксигенирање. Не само за тоа туку и за целото ваше тело кое сигурно плаче за тој одмор.

Одморете за да се збогувате со уморното лице

Активирајте ја циркулацијата со масажа

Со масажи, освен што ќе ја активираме циркулацијата, ќе можеме и да тонизираме и да ги отстраните линиите на изразување, како и да постигнете помладешки и свеж резултат за нашата кожа. Ги има сите овие придобивки и многу повеќе, па затоа треба да го интегрирате во вашата секојдневна рутина за убавина. Масажата може да се направи со врвовите на прстите и искористете ја приликата да нанесете некој вид масло или крем за полесно. Запомнете дека тие ќе бидат кружни и секогаш нагорни, бидејќи вака ги искористуваме предностите и се збогуваме со брчките што може да се појават.

Секогаш обложувајте се на хидратација

Хидратацијата секогаш треба да биде присутна во нашите животи. Од една страна, надворешно ќе го нанесуваме благодарение на кремите или маските. Бидејќи на овој начин лицето ќе се гледа со многу повеќе светлина. Но, не можеме да заборавиме да пиеме доволно вода секој ден, бидејќи и кожата може да одрази некој проблем одвнатре. Оттука, да останете хидрирани или хидрирани е секогаш едно од најдобрите решенија што треба да се разгледаат. Се разбира, ако ви е тешко да пиете толку многу вода, секогаш можете да си помогнете со инфузии, на пример, или вода со лимон.

хидратација на кожата

Мраз или многу ладна вода за збогување со уморното лице

Збогувањето со уморното лице може да се направи и со домашни лекови. Сигурно веќе го знаете трикот на коцката мраз, кој кога ќе помине Ќе има ефект веднаш со затегнување на кожата и оставање настрана отокот.. На ист начин, можете да го измиете и лицето со многу ладна вода, бидејќи ефектот е многу сличен. Ја активира циркулацијата, ги затвора порите и исто така малку го растегнува лицето. Што повеќе да бараме?

Краставица за очи

Конкретно за очите и за темните кругови, постојат многу домашни лекови кои можеме да ги најдеме. Но, без никакво сомневање, свежо исечени парчиња краставица а да можете да одморите неколку минути со нив е едно од најдобрите решенија за да го оставите зад себе уморното лице. Целото парче можете да го ставите преку очите, како што споменавме, или да го пресечете половина во полумесечина за да го поставите над темните кругови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)