Како да го нанесете руменилото според вашето лице

видови на руменило

Дали знаете како да нанесете руменило? Навистина изгледа нешто многу едноставно и не е дека треба многу да се комплицираме, но понекогаш ако не ги следиме соодветните чекори, резултатот можеби нема да биде. Значи, време е да знаеме како треба да правиме според типот на лице што го имаме.

Бидејќи она што го сакаме е секогаш истакнете ги нашите најдобри точки и делови, така што за ова ни треба најдобриот совет. Можеби мислевте дека руменилото нема многу наука кога треба да се примени, но како што ќе видите, исто така, има свои мали трикови. Значи, дозволете си сите да ве занесат и ќе ги видите тие одлични резултати што ги очекувавте.

Како да нанесете руменило на квадратно лице

Започнуваме со квадратното лице, кое е она со прилично обележана и аголна вилица. На ист начин, вашите јагодички коски ќе бидат доста истакнати и тоа значи дека треба да следиме серија чекори за да можеме да го нанесеме руменилото. Бидејќи го сакаме, тоа е да дадеме послатка завршница на лице кое се нарекува зацврстено. Значи, ќе ја бараме јаготката и ќе го истакнеме горниот дел од неаНа Willе биде таму каде што го нанесуваме руменилото, но секогаш кон најоддалечениот дел. Направете неколку кружни движења во областа за добро да се спојат и ќе забележите како се прикажува тој помлад допир за неколку секунди.

Нанесете руменило според типот на лицето

Како да нанесете руменило на овални лица

Тоа е исто така едно од прилично вообичаените лица и во овој случај, мора да се каже дека тие го имаат делот од јаготките поширок од областа на брадата, па дури и челото. Значи, ова ни станува јасно дека веќе ќе ги зајакне јаготките, па затоа оваа особеност н makes тера да се прашуваме како да го ставиме руменилото. Вистината е дека тоа е исто така едноставен чекор и тоа е, ќе ја прошириме областа и ќе го ставиме низ целиот образ, наместо само делот од јаболчниците. Но, да, добро замаглено и со светли бои како праска што е секогаш еден од големите фаворити. Обидете се да направите бојата да оди од центарот до околните области.

Нанесете руменило на тркалезни лица

Кога зборуваме за тркалезни лица, ги споменуваме оние што имаат многу слично растојание и по висина и по ширина, така што аголните делови се отфрлаат, но да, јаболчниците обично се малку широки. Значи, како да го нанесеме руменилото за да ни помогне да ја истакнеме нашата убавина, многу лесно. Во овој случај најдобро е нанесете ја веднаш под коската на јаготката и избегнете го делот од образитеНа Подобро е да го направите тоа на растечки начин како бојата да стигне до храмовите. Бидејќи тоа е начин за продолжување на оваа област.

Како да нанесете руменило

За многу долги лица

Овој тип на лице го прави брадата да има повеќе издолжена и тесна фигура, која станува поистакната. Но, вистина е дека во тесноста се истакнуваат и јагодичките. Бидејќи, Удобно е да се направи еден вид хоризонтална линија што оди од областа на носот до речиси достигнување до ушитеНа Бидејќи тоа е начин да се скрши со таа слика на должина што ја има ова лице и да се скрати, дури и ако е само на ниво на оптички ефект.

Триаголно лице

Обично тоа е тенко лице во кое челото е тесно, но вилицата е широка. Значи, со цел да балансирајте ги сите овие области малку ќе го примениме руменилото на вистински начин. Во овој случај ќе направиме еден вид линија во горниот дел од јаболчниците. Нешто што се случи и со лицето од квадрат. Секогаш мора да ја следите природната линија на наведената јагодица. Сега веќе немате изговори за да го истакнете лицето!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.